Tajemství aromaterapie, Nobilis Tilia

Tajemství aromaterapie, Nobilis Tilia

„Na okraji národního parku čerpáme inspiraci z přírody a s pokorou vyvíjíme a vyrábíme aromaterapeutickou přírodní a BIO kosmetiku,“ zní krédo firmy, která sice vyrábí maličké věci, ale přesto dokázala na Vlčí Hoře za zhruba 20 let tolik narůst.

Nobilis Tilia

Tento růst je však vědomý – vždy s ohledem na okolí a mezilidské vztahy. Kosmetiku Nobilis Tilia můžete objednat na e‐shopu, ale osobní návštěva návštěvnického centra zanechá stopu na jiné úrovni. Můžete ji proložit rozjímáním v bylinkové čajovně nebo procházkami zahradou, kterou tu udržují dle permakulturních zásad. Ve firemní prodejně Nobilis Tilia vám rádi poradí, jaký výrobek by seděl přesně vám nebo jaký můžete darovat.

Nobilis
Bylinková zahrada s včelími úly 

„Už na samém počátku naší společnosti chtěl její zakladatel, doktor Zbyněk Šedivý, maximálně využívat léčivých sil přírody – bylin. Toužil lidem nabídnout kosmetiku, která pečuje o celé tělo i ducha. Kouzlo našich výrobků spočívá v poctivé práci, hledání těch nejkvalitnějších surovin a v tom, že dlouhodobě pracujeme na šetrném skloubení moderních vědeckých postupů s prověřenými účinky léčivých rostlin,“ říká Adéla Zrubecká.

Právě po příchodu paní Zrubecké do firmy získaly produkty další velmi účinný rozměr, a to ten aromaterapeutický. V současnosti Nobilis Tilia nabízí nejvíce certifikovaných BIO výrobků na českém kosmetickém trhu a její zaměstnanci neustále upravují starší receptury tak, aby osvědčení také získaly.

Nobilis
Útulná čajovna, kde Vás rádi pohostí nejen levandulovou limonádou. Foto: @holkasbatohem

„Věříme, že způsob života ve Vlčí Hoře se projevuje na výsledku naší práce. Každá lahvička kosmetiky má v sobě kousek z nás – našeho nadšení, radosti a pozitivní energie. Jsou to skryté, ale důležité ingredience, které ve výčtu účinných látek na etiketách nenajdete, ale přesto jsou přítomné v každém našem výrobku,“ uzavírá Adéla Zrubecká.

Víte, jak vznikl poetický název „Nobilis Tilia“? Je to latinský překlad sousloví „Krásná Lípa“.

Nobilis
Na jaře se zahrada teprve probouzí 

Více informací a přírodní produkty naleznete na webu www.nobilis.cz

České Švýcarsko