Symbiola – s láskou k Českému Švýcarsku

Symbiola – s láskou k Českému Švýcarsku

Andrea Kadlecová, 13.03.2023

Název skupiny Symbiola v sobě zrcadlí filozofii poskytování co nejlepších služeb návštěvníkům Českého Švýcarska v symbióze s přírodou. Skupina sdružuje tři hotelové resorty na Mezní Louce, Mezné a v Rynarticích a také Děčínský pivovar Kapitán s pivovarskou restaurací.

Piknik

Resort U Fořta 

K citlivě zrekonstruované 200 let staré hájence (fořtovně) na Mezní Louce postupem času přibylo exkluzivní ubytování v dřevěných „senících“ a krásný moderní a citlivě zasazený čtyřhvězdičkový hotel. Resort ležící na křižovatce mezi Pravčickou bránou a soutěskami je ideálním východiskem pro návštěvu nejen těchto míst. Rodiny s dětmi si určitě užijí procházku po interaktivní Rysí stezce, kde se dozví mnoho nejen o zdejší fauně a floře, ale i na vlastní oči uvidí následky nedávné kůrovcové kalamity a rozsáhlého lesního požáru. V útulné restauraci si pak mohou vychutnat speciality připravené z převážně lokálních surovin. Domů si pak mohou odvézt např. Fořtův smrkový nebo pampeliškový sirup. Resort U Fořta je také ideálním místem pro firemní a jiné hromadné akce.

U Fořta

Wellness Hotel Zámeček

Bývalý lovecký zámeček rodiny Kinských v Rynarticích u Jetřichovic je exkluzivním místem ležícím na úpatí Křížového vrchu, místem s jedinečným kruhovým výhledem na České Švýcarsko. Jen málokoho toto úchvatné a kouzelné místo neosloví. Samotný hotel kromě originálních zámeckých pokojů, nabízí i stylový pískovcový wellness, včetně plaveckého bazénu s protiproudem a finskou a parní saunou. Velká část návštěvníků přijíždí na Zámeček také kvůli vyhlášené restauraci, které velí šéfkuchař Miloš Daněk. Samozřejmostí je využití surovin od místních výrobců, a jelikož se jedná o bývalý lovecký zámeček, v jehož okolí je možné v období podzimní říje sledovat desítky jelenů, můžete na jídelním lístku najít po celý rok i zvěřinové speciality.

Wellness Hotel Zámeček

Garden Hotel Mezná

Třetím Symbiola hotelem je Garden Hotel Mezná, oáza klidu nad soutěskami řeky Kamenice, ve kterém právě probíhá rekonstrukce. Po jejím dokončení na jaře roku 2024 nabídne svým hostům nové moderní pokoje, větší restauraci, konferenční sál, ale hlavně velký zážitkový wellness včetně několika bazénů.

Garden Hotel Mezná

Děčínský pivovar a restaurace Kapitán

V centru Podmokel – levobřežní části města Děčína – v historické pivovarské budově, naleznete i stylovou restauraci Kapitán, která díky vlastní výrobě piva, pokračuje v na chvilku přerušené tradici vaření piva v Děčíně. Kromě stálých piv jako je světlá jedenáctka Kapitán, dvanáctka Admirál a tmavá třináctka Kormidelník, zde naleznete vždy i několik speciálů, třeba čtrnáctku Zimní medový speciál. K tomu si můžete vybrat ze široké nabídky jídel, která jsou opět, jak už je v Symbiole zvykem, uvařená z poctivých lokálních surovin. Děčínská pivovarská restaurace nabízí i možnost pronájmu prostorných pivovarských sálů pro pořádání různých společenských akcí jako jsou např. koncerty, plesy nebo srazy různých zájmových skupin. A pokud opravdu chcete zaskočit jen na pivko, tak si určitě objednejte i pivovarské bramborové lupínky, aby Vám chutnalo ještě více.

Restaurace Kapitán Děčín

Tip. Každé úterý od 19:00 hodin můžete zkusit Pub kvíz.

Přijeďte, navštivte, přespěte a zažijte symbiózu Vašich zážitků se stále krásnou přírodou Českého Švýcarska.