Rozhovory z Děčína

Rozhovory z Děčína

Podcastová série rozhovorů vás zavede do města označovaného jako ‘‘brána do Českého Švýcarska.‘‘ Děčín se rozkládá na obou březích Labe přímo v místech, kde řeka vstupuje do stejnojmenného pískovcového kaňonu. Město se může pochlubit řadou pamětihodností a také vyžitím pro sportovce, turisty, páry a rodiny s dětmi. Ve třech unikátních rozhovorech se dozvíte novinky z děčínské ZOO, turistického informačního centra i děčínského zámku. 

Obrysy Českého Švýcarska #14 ZOO Děčín, Kateřina Majerová

S prvním rozhovorem se tentokrát vydáváme do ZOO v Děčíně, která je unikátní svou polohou, zvířecím obsazením i lesním prostředím. O tom proč se vydat právě do děčínské ZOO vám bude povídat ředitelka Kateřina Majerová.

 

Obrysy Českého Švýcarska #15 Markéta Lakomá, o cestovním ruchu v Děčíně a okolí

V patnáctém díle Obrysů se vydáváme do turistického informačního centra v Děčíně, které je na Labském nábřeží majákem pro cyklisty, vodáky a turisty. Markéta Lakomá nám představí aktuální kulturní a sportovní dění ve městě a také nedaleké přírodní a kulturní skvosty.

 

Obrysy Českého Švýcarska #16 Miroslava Poskočilová o děčínském zámku

Zámek v Děčíně je nádhernou kulturní památkou s pěstěnými zahradami, unikátními výstavami, čajovnou, únikovou hrou a řadou dalších zajímavostí. Objevujte tajemství zámku společně s ředitelkou Miroslavou Poskočilovou v nejnovějším dílu našeho podcastu.