Nejlepší sport je kafe a dort

Nejlepší sport je kafe a dort

Cílem výletu nemusí být pouze rozhledna na vršku kopce, rozmanitá příroda anebo celodenní turistická túra, stejně tak však může být skvělým cílem i výborná káva na krásném místě se skvělým dortem. V tomto článku naleznete pár tipů na výlety, jejichž cílem může být právě káva v jedné z kaváren v srdci Českého Švýcarska.

Město Rumburk je místo s dlouhou historií, konkrétní lokalitou pro váš výlet může být třeba Loretánská kaple Panny Marie. Jedná se o barokní stavbu z počátku 18. století a její předlohou byla její starší sestra v Itálii. Jedná se o nádhernou stavbu, která v sobě ukrývá dílčí historické a umělecké zajímavosti. Výletní den můžete zakončit v rumburské kavárně Bohemian Coffee House, kde si můžete pochutnat na skvělých domácích zákuscích a na výběrové kávě.

Dalším kavárenským cílem vašeho výletu může být čajovna Nobilis Tilia na Vlčí hoře. Milovníci kávy nemusí věšet hlavu, dobrou kávu vám zde udělají taky, i když mají v názvu čajovnu. Čajovna je součástí komplexu firmy Nobilis Tilia, který vyrábí přírodní kosmetiku a bylinkové čaje. Před tím, než se uvelebíte v útulné čajovně, můžete navštívit třeba jejich bylinkovou zahradu. Dále se dá návštěva této čajovny spojit například s výletem na rozhlednu Vlčí hora, z jejíž vršku se vám nabídne nádherný výhled do kraje.

Pokud směřujete svůj výlet někam k Děčínu, neměli byste si nechat ujít návštěvu kavárny Coffee & Books. V kavárně vás potěší nejen dobrou kávou, ale i různými delikatesy. Na své si zde přijdou jak ti, kteří preferují sladké, tak ti, kteří dávají přednost slanému. Kávu v této kavárně si můžete dát třeba jako odměnu po děčínské ferratě, ale stejně tak můžete navštívit zdejší zámek, kde si na své přijdou historičtí nadšenci. Pokud vás však historie úplně nebere, můžete se projít po Růžové zahradě, která je součástí zámeckého komplexu.

zámek Děčín
Děčínský zámek (autor: Michal Guzi) 

 

Posledním tipem pro kavárenské povaleče je restaurace Na Stodolci ve Chřibské. Nejedná se sice vyloženě o kavárnu, ale zdejší Stodolecké lívanečky a lahodná káva zajisté uspokojí vaše chuťové pohárky. Gurmánský zážitek můžete spojit s návštěvou Muzea Tadeáše Haenkeho, cestovatele a botanika, jehož osoba je neodmyslitelně spjata se zdejším krajem. Pokud vás muzeum neláká, součástí restaurace je i jízdárna, kde si můžete zamluvit projížďku na koních.

čajovna
Čajovna na Vlčí Hoře (autor: Nobilis Tilia)

 

České Švýcarsko