Letní teploty letí vzhůru, je čas se vykoupat

Letní teploty letí vzhůru, je čas se vykoupat

Je to tu, jedno z nejhezčích období roku - léto! Jen si to představte, dlouhé dny zpříjemněné letními teplotami, osvěžujícími drinky, pikniky a nekonečné západy slunce v pozdních večerních hodinách. K takovému létu bezesporu patří i koupání. Ať už máte rádi bazény s tobogány, wellness s vířivkou, nebo naopak koupání uprostřed nerušené přírody daleko od civilizace, v Českém Švýcarsku si každý přijde na své. 

Rybník u Hotelu Ostrov

Na následujících řádcích najdete naše nejoblíbenější místa, která Vás určitě nezklamou.

Ve východní části Českého Švýcarska, asi 10 minut jízdy z Krásné Lípy, najdete Kyjovskou přehradu. Od ní se dostanete asi za čtvrt hodiny pěšky ke známé Kyjovské skalní stezce, která je součástí jedné z nejstarších naučných stezek u nás - Köglerovy. Procházka skalní stezkou v kombinaci s koupáním je ideální jako celodenní nenáročný program v parném létě. Úzké skalní průrvy Kyjovského údolí nebo amfiteátr zvaný klenotnice poskytuje příjemný úkryt před horkem. A nezapomeňte se zastavit v Kyjovské terase a zchladit se oroseným pivkem od Falkenštejna

Kyjovská přehrada

V samém srdci národního parku, v obci Jetřichovice, se nachází obecní koupaliště a kemp. Na dohled od Jetřichovických skal a známé Mariiny vyhlídky najdete plně zařízené koupaliště, kde se v horkých letních dnech příjemně osvěžíte. V kempu je možné stanovat, ubytovat se v chatce, nebo přijet vlastním obytným autem. Pokud máte raději hotely, tak zkuste Hotel Bellevue

Jetřichovice

Za dalším tipem se musíme vydat více na sever, do Šluknovského výběžku. Na okraji vesnice Mikulášovice, na dohled od dominantní rozhledny Tanečnice, leží přírodní koupaliště s historií sahající až do období po první světové válce. Pro děti je tady vybudované bezpečné brouzdaliště a pro odvážnější pětimetrový skokanský můstek. Sportovně založení návštěvníci mohou využít víceúčelové hřiště a tenisové kurty. Děti mohou zahnat dlouhou chvíli na dětském hřišti. Pokud vám vyhládne, je v areálu k dispozici občerstvení. Nechybí ani toalety a převlékárny. Pro ty, kteří by tady chtěli strávit více dní, jsou v blízkosti chatky. 

Mikulášovice

Další doporučení je pro dobrodružnější povahy. Ještě dále na sever, u obce Lipová se nalézá zatopený lom, dříve využívaný k těžbě kvalitní žuly. Dnes se zde nic netěží a opuštěný lom se stal útočištěm před letními třicítkami, neboť všudypřítomná žula zde v kombinaci s vodou vytváří příjemné klima. Návštěvu koupání můžete spojit s návštěvou podstávkového domu v Lipové, nebo nedalekého vrchu Jáchym s kaplí a kalvárií.

Lipová

Přírodní koupaliště však nejsou pro každého. Proto doporučujeme zastávku i v Děčíně nebo v sousedním Sasku v Bad Schandau.

Děčín se stal v posledních několika letech moderním městem, kde vznikají nové kavárny, restaurace a podniky pro mladé. Mimo vytříbenou gastronomii tady najdete i jeden z největších aquaparků v regionu. Děti mohou dovádět na tobogánech a rodiče mohou relaxovat ve wellness a vířivkách. Nechybí několik venkovních bazénů, plavecké dráhy pro výkonnostní plavce, nebo aquahotel.

Aquapark Děčín

Poslední místo, které byste něměli minout, se nachází v nádherné lázeňské obci Bad Schandau u břehů Labe. Pod skalními obry Schrammsteine nalezneme Toskana Therme. Moderní termální lázně nabízí vše, co si pro své potěšení a relaxaci můžete přát. Na výběr tu máte širokou paletu bazénů, ale i wellness na nejvyšší úrovni. Součástí komplexu je i pětihvězdičkový hotel.

Toskana Therme

Míst na koupání je u nás spousta. Zkuste třeba rybník u Hotelu Ostrov (úvodní fotka), Olešské rybníky, termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí, nebo koupaliště v České Kamenici.

A tajný tip na závěr?
Zeptejte se místních na jejich tipy na koupání. Zavedou Vás na ta nejméně exponovaná místa, na kterých se Vám klidně může stát, že budete sami. To je ta správná romantika při koupání. Jen Vy, zčeřená voda a zpěv ptáku v krásné krajině.