Je čas se zchladit! Super tipy na koupání v Českém Švýcarsku

Je čas se zchladit! Super tipy na koupání v Českém Švýcarsku

Anna Škopková, Andrea Kadlecová, 10.7.2024

Rosí se vám čelo za klávesnicí a jediné co si přejete se naložit do chladivé vody? Nebo máte doma pár neposedných nožiček, které mají prázdniny a přemýšlíte, jak je zabavit? Máme pro vás pár tipů na super koupačky v Českém Švýcarsku.

Léto v Hotelu Ostrov

Aquapark Děčín

Hledáte něco, co vaše děti v létě spolehlivě odtrhne od obrazovek? Právě jste to našli. A vám to zároveň dá šanci si s vašimi ratolestmi pořádně zařádit a užít si je. Dětem je potřeba nechat se vyřádit, dosyta nalokat vody, možná přecpat se hranolkami, párky v rohlíku a zmrzlinou a vykřičet si hlasivky při sjezdu kluzkých laminátových atrakcích. Odlesk slunce na modré vodní hladině, vodotrysk, brouzdálko, křiklavě žlutá obří skluzavka, která si nezadá s atrakcemi ve velkých aquaparcích, příjemně vyhřátý betonek a chladivá tráva ve stínu stromů. Pro větší navíc kurty na plážový volejbal, bazény pro plavce a nerezový bazén s chladnější vodou a šestimetrovou potápěčskou jámou! Děčínský aquapark nabízí i ubytování v Aquahotelu. Vstupné je navíc v porovnání s cenami v obřích aquaparcích doslova trpasličí, takže tu můžete strávit celý den, vyhřívat se na slunci, nacvičovat si meditační techniky v hlučném prostředí nebo prostě pro jednou povolit i sami sobě a spolu s ostatními šťastnými návštěvníky bez výčitek splývat na hladině letního nicnedělání. A když zrovna zajde sluníčko za mraky nebo dokonce začne pršet? To vůbec nevadí, vnitřní část aquaparku vás zabaví na tobogánech, měří se dokonce rychlost jízdy, tak šup a jde se závodit. Pak hoňka v divoké řece, blbnutí pod chrliči a na houpačce, závod s tatíkem v 25m bazénu a vydržet s mamčou v jednom z whirpoolů. A když vás nezahřeje sluníčko nebo sport, hurá do patra wellness a do sauny nebo na příjemnou masáž!

A veřejně tajný tip na skvělý den? Neseďte doma, pojďte žít a hlavně se smát!

aquaparkdecin.cz

Aquapark Děčín


Koupaliště a kemp v České Kamenici

Česká Kamenice je čím dál ambicióznější destinací. Jsou tu vidět změny a město často ožívá tou nejlepší kulturou v regionu. A to i na koupališti! Na zdejší klasické maloměstské koupálko se nejezdí jen za povalováním u vody, ale také na koncerty. Nově postavené občerstvení se zásobuje lokálními lahůdkami k jídlu i pití a v kempu se dá přespat za příjemnou cenu. Navíc, takhle průzračnou vodu byste tady rozhodně nečekali!

Více info ZDE.

Koupaliště v České Kamenici


Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí

Milovníci teplejší vody najdou svůj "šálek čaje" na termálním koupališti v Benešově nad Ploučnicí. Za pár korun tu můžete skočit do vody s příjemnou teplotou 26 stupňů Celsia. Letní otevírací doba je sympaticky lenivá, většinou od 10:00 do 18:00, ovšem vyplatí se sledovat facebookovou stránku koupaliště kde se dozvíte, jestli se kvůli špatnému počasí náhodou neotevře až odpoledne. Velkou výhodou benešovského koupaliště je, že je otevřeno i v červnu a dokonce v září, kdy většina venkovních koupališť dávno zbaběle zavírá a vypouští. V areálu je možné i přespat v pěkných chatkách nebo si na travnaté ploše postavit vlastní stan. 

Tip pro majitele nejlepších přátel člověka: psi nechte doma!

Více informací ZDE.

Koupaliště Benešov nad Ploučnicí


Hotel Bellevue v Jetřichovicích

Hurá, i uprostřed divočiny Českého Švýcarska se dá po výstupu na ty nejkrásnější vyhlídky vykoupat v bazénu. Hotel Bellevue otevírá za mírný poplatek brány svého areálu i neubytovaným návštěvníkům, dá se tu zaparkovat (za 150 Kč), najíst, zahrát bowling a nejspíš tu nakonec stejně i přespíte, tak se tomu nebraňte, je tu krásně a je léto, takže není kam spěchat!

Více info ZDE.

Hotel Bellevue Jetřichovice


Plovárna v Mikulášovicích

Nedávno rekonstruované přírodní koupaliště se stylovými převlékárnami v prvorepublikovém stylu vás vrátí do doby, kdy byl sever ČR prosperující oblastí. Co vás tu čeká? Převlékárny jako z filmu, travnatá plocha, přírodní ráz koupaliště a zároveň luxus v podobě tenisových kurtů, občerstvení, brouzdaliště a hřiště pro nejmenší nebo pětimetrového skokanského můstku pro ty větší. Přespat se dá za lidovou cenu v chatkách přímo v areálu. 

Více informací ZDE.

Koupaliště Mikulášovice


Přírodní koupání v lomu Lipová

Kousek od hranic s Německem leží zatopený žulový lom s čistou vodou a volným přístupem. Tedy alespoň pokud jde o horní lom. Dolní lom je v soukromém vlastnictví a vstup k němu je zakázán.


Olešský rybník

Stará Oleška je letní koupací klasika se vším všudy uprostřed krásné přírody Českého Švýcarska. Langoše, pivo, limo a rákosí, kachny a labutě, lodičky a šlapadla, stolní tenis a volejbalové hřiště... A když vás omrzí ležení na travnaté pláži, vydejte se na krátký výlet skalnatým údolím potoka Olešnička do Janské a zpět.  


Jetřichovické koupaliště

Koupaliště ukryté v dolíku mezi jetřichovickými lesy. Myslí se tu i na nejmenší, kterým je k dispozici hřiště, větší si zahrají ping pong nebo zapůjčí kola, koloběžky a dokonce i rafty. Dá se tu přespat, a to včetně zvířecích mazlíčků.

Více informací ZDE.


Kytlický Lesní rybník

Přírodní pískovcový rybník obklopený lesem, klidem a tichem. Osvěžení nejen v příjemně chladné vodě, ale i ve stánku s občerstvením.


Biotop Nový svět nedaleko Růžové

Nejen příjemné koupání, ale i zajímavý projekt, díky němuž se zchátralé koupaliště dokázalo proměnit v přírodní jezírko se samočistící schopností. Pozor, po dešti chvíli trvá, než se voda usadí a vyčistí, ale v parném létě je tu příjemně vždycky. Nechybí ani občerstvení a možnost přespání.

Více informací ZDE.


No a teď už stačí jen skočit do vody a užít si to správné léto!