Bušící srdce, zrychlený dech a vítr ve vlasech, to je ten správný adrenalin

Bušící srdce, zrychlený dech a vítr ve vlasech, to je ten správný adrenalin

Milujete ten pocit, když se Vám potí dlaně, slyšíte buchot vlastního srdce, cítíte vítr ve vlasech, ale především se cítíte být svobodnými? Pokud toužíte právě po takových chvílích, máme pro Vás pár tipů, ve kterých adrenalinové srdíčko zaplesá.

Paragliding nad kaňonem Labe

Posuňte hranice svých možnost až na vrchol

Málokterá lezecká oblast se může pyšnit tak dlouhou a významnou historií jako právě Labské Pískovce. Už v roce 1888 na věž Pevnost hrdinsky vystoupila skupina silných saských lezců. Postupně se Labské údolí, levý i pravý břeh, stalo epicentrem lezení v regionu, za kterým jezdí lezci z celé Evropy. Může za to větší výběr lépe zajištěných cest, nádherné výhledy, ale především neopakovatelná atmosféra místa. Věřte, že neexistuje nic hezčího, než lézt v kulisách třpytícího se Labe, vysokých skalních stěn a monumentálních stolových hor. Z více než 6000 cest si každý najde tu svou, a to jak sportovci, tak také rodiny s dětmi.

Labské Pískovce zahrnují několik skalních měst, které byste při svém lezeckém výletu neměli minout. Jsou jimi Tiské stěny, Rájec, Ostrov, nebo Jetřichovice. Pokud se sami bojíte, využijte služeb agentury Do lesa, která Vás profesionálně zaškolí a půjčí vybavení.

Lezení

Moderní bouldering se provozuje na kamenech v okolí Děčínského Sněžníku. Ferraty v posledních několika letech zažívají velký boom. A není se čemu divit, pohyb ve vertikálním světě je vysoce návykový. Děčínská ferrata na Pastýřské stěně se za osm let své existence stala jedničkou v České republice. Nabízí největší spektrum cest, které patří k nejdelším v celém Česku. Ferrata je unikátní i svou polohou, která se nachází přímo v srdci města, doslova na dohled od děčínského zámku. Vstup na ní je kompletně zdarma. Vhodné vybavení si lze zapůjčit při nástupu u firmy Active Point.

Ferrata v Děčíně

Tip: Pokud budete na výletě v sousedním Saském Švýcarsku, navštivte ferraty Häntzschelstiege a Zwillingsstiege. Pokud si na ně netroufnete sami, můžete si najmout instruktora, my můžeme doporučit třeba zážitkovou agenturu Do Lesa.

Objevujte krásu přírody s pádlem v ruce

Při plavbě na Labi na kanoi, nebo v raftu, můžete zcela z jiné perspektivy pozorovat krajinu Českého Švýcarska, nebo Českého Středohoří, záleží na Vás, jakým směrem se z Děčína vydáte. Vhodné vybavení Vám zapůjčí firma Active Point, která nabízí několik možností, kam plout. Nemusíte se ničeho bát, řeka je v tomto úseku zcela klidná, nejsou zde žádné jezy a provoz není nijak hustý.

Tip: Na klidném Labi můžete vyzkoušet i paddleboard. Proplout můžete 10 kilometrů po klidné vodě z Děčína romantickým labským údolím.

Plavba po Labi

S větrem o závod
Nejvyšší česká stolová hora Děčínský Sněžník neláká pouze na dechberoucí výhledy na České a Saské Švýcarsko, České Středohoří, nebo Krušné hory. Odvážlivci mohou využít půjčení koloběžek, díky kterým budou rázem zpět u auta. Koloběžky Vám umožní prožít neopakovatelný pocit větru ve vlasech a užít si opravdovou radost z cesty dolů. Míst na sjíždění na koloběžkách je spousta. Zkuste třeba sjet z vrcholu rozhledny Jedlová do nástupní stanice vleku. A když už tam budete, nevynechejte zhoupnutí na obří houpačce. Nebo si půjčte koloběžky na Tokáni a dojeďte do Doubice, či sjeďte z Panské skály do České Lípy. Můžete si nechat poradit i od firmy Event Time, která Vám zorganizuje nejen výlet na koloběžkách.

Koloběžky

Dupněte do pedálů
Stejně zajímavou alternativou k pěším výletům či koloběžkám jsou cyklovýlety. České Švýcarsko Vám v tomto případě nabídne nespočetné množství cyklostezek. Mezi trasy, které vřele doporučujeme, jsou Labská cyklostezka, nebo Cesta k sousedům, která propojuje Nový Bor a saskou obec Oybin. Na značených cyklostezkách jsou cyklistům často k dispozici servisní stojany a pokud se necítíte v kondici a bojíte se, že byste nestačili zbytku skupiny, můžete využít nabídky půjčoven a svézt se na elektrokole. Půjčte si ho u Rent your ebike a nebojte, zastávek na dobití je spousta.

Tip: Labská cyklostezka je ideální i pro jízdu na in-line bruslích, na kterých můžete dojet třeba do německé Míšně.

Na kole v Děčíně

První fotbalgolfové hřiště v České republice
Pokud však chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního, něco, co zabaví jak golfové elegány, tak fotbalové nadšence, vydejte se pod rozhlednu Dymník. Pod rozhlednou v blízkosti Rumburku se nachází první fotbalgolfové hřiště v České republice. Slyšíte název fotbalgolf prvně? Tento mladý sport kombinuje – jak je patrné již z názvu – prvky fotbalu a golfu. Hra se hraje na hřišti, které odpovídá tomu golfovému, až na rozměry jamek. Hraje se totiž s fotbalovým míčem, který se nikoliv pomocí holí, ale pomocí nohou, musí dostat do jamky. Rozhodující je pak počet kopů, kterým se hráči podaří dostat míč do jamky. Tato netradiční hra zabaví zaručeně celou rodinu.

Tip: Hřiště se nachází v blízkosti krajinné kamenné Hvězdy života. Rumburské Stonehenge je postaveno z 22 žulových obelisků, které vytváří labyrint.

Hvězda života na Dymníku

Ještě stále přemýšlíte, co budete v Českém Švýcarsku dělat?