Cestujeme po Českém Švýcarsku

Edmundova soutěska - poškozené zábradlí (Foto: Pavel Svoboda)

Při vyústění Edmundovy soutěsky do obce Hřensko počátkem tohoto týdne došlo k pádu zhruba 50 kilogramů těžkého pískovcového kamene na turistickou stezku.

Nová turistická cesta (foto KČT Krásná Lípa - Mikuláš Peterka)

Koncem října 2020 proznačil KČT Krásná Lípa cestu Divokou roklí v zadním Českém Švýcarsku. Jde tak o obnovu části turistické trasy, která dnes končí u Černé brány a která dříve vedla přes Krásnolipský most nad Křinicí do Saska.

Výlety s průvodcem 2020

Objevte kouzlo zapomenutých míst, ke kterým vedou utajené stezky. Náš certifikovaný průvodce vás tam zavede a ještě vám při tom poví zajímavé informace nejen o národním parku České Švýcarsko.

Tiské stěny (foto  Z. Patzelt)

V rámci Sasko – českého přeshraničního projektu mezi TU Freiberg a UK Praha a dalšími partnery pod EU-programem Ahoj sousede! Hallo nachbarn! byla vyvinuta aplikace Georisks pro chytré telefony, která umožňuje široké veřejnosti nahlásit informace o skalních sesuvech a pádech kamenů v Českosaském Švýcarsku.

Kaplička - akce KČT

V roce 1981 založila v Krásné Lípě parta nadšenců a milovníků přírody odbor turistiky. Do vínku dostali jedinečnou přírodu Labských pískovců a Lužických hor. Záměrem krásnolipského klubu je ve spolupráci s městem a příznivci turisticky vrátit do krajiny objekt, který dotvářel po léta její ráz.

rozhledna

Od pondělí 25. května 2020 se obnovuje provoz rozhleden na Vlčí Hoře a na Dymníku.

Pension und Berghütte „Tokáň“ - Gebäude und Garten

Pátek 22.5.2020 - Den jako každý jiný, přesto ne úplně stejný... Znáte to, ráno se probudíte, a jedna z prvních věcí, co uděláte je, že vezmete do ruky mobil a začne projíždět sociální sítě. Bum. Lovecké sruby Na Tokáni shořely do základu a už jim není pomoci. Ze čtyř původních stavení zbyla dvě.

Pravčická brána (foto: Ivo Šafus)

Pravčická brána se oficiálně otevře v sobotu 16. 5. 2020. Otevřena bude zahrádka restaurace Sokolí hnízdo. Od 25. 5. 2020 se otevře i vnitřní prostor restaurace.