Blog

Návrat umění, které nechce zemřít. Prodejní výstava obrazů Ivana Voseckého: Return of the Art Dead v Českém Švýcarsku!

Ivan Vosecký se po několikaleté pauze vrací se svými jedinečnými abstraktními obrazy na uměleckou scénu. Výstava Return of the Art Dead, návrat umění, které nechce zemřít byla dlouho očekávanou událostí. Překvapivě není k vidění v Praze, Berlíně nebo v Ostravě, ale v galerii Nová Perla, v Kyjově u Krásné Lípy.

Alex Kotě, Andrea Kadlecová, 03.07.2024

Když se vám nechce do lesa ...ani v Českém Švýcarsku

Cože? Vám se nechce do lesa? Do modřínových a březových hájů kolem Děčínského Sněžníku? Do hlubokých stinných strží kolem soutěsek? Do šumících bukových lesů kolem Studence? A nezlákají vás ani voňavé borovice kolem Tisé? Nevadí. Stačí mít náhradní plán. Tady jsou naše tipy na zábavu, kulturu a památky v Českém Švýcarsku.

 

Anna Škopková, Andrea Kadlecová, 27.6.2024

Šlápněte do pedálů v Českém Švýcarsku

Vyrazit na kolo v Českém Švýcarsku už není tak velká utopie, jak by se dříve mohlo zdát. Dneska už nepotřebujete extrémně vytrénované nohy a silnou vůli, stačí vám elektrokolo. Nu což, od toho přeci ta technika je, aby nám pomohla dosáhnout cíle. A proto v Českém Švýcarsku dnes narazíte na daleko více cyklistů, než tomu bylo dříve. A proto se i my čím dál tím více zaměřujeme na cyklistiku. České Švýcarsko je totiž rájem na objevování. Úzké silničky, krásná příroda, když si dobře vyberete, tak absolutní soukromí. Ne jen tak zbůhdarma se u nás organizuje plejáda mezinárodních cyklistických závodů. Tak šlápněte do pedálů a mějte vítr ve vlasech. 

Anna Škopková, Michal Horáček, Andrea Kadlecová, 06.06.2024

V Českém Švýcarsku začíná hlavní sezona. Máme pro vás praktické tipy, jak si ji užít naplno

Krajina fascinujících skalních útvarů, mohutné pískovcové věže i hluboká údolí a říční soutěsky. České Švýcarsko je lákavou volbou pro prodloužený víkend nebo delší dovolenou, ať už si chcete vychutnat turistiku či odpočinek uprostřed přírody. Poradíme, kam se vydat hned v jarních měsících a jak si pobyt zpříjemnit.

Andrea Kadlecová, 17.05.2024

Tour de Feminin 2024 – na startu bude opět plno

Cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin v okolí severočeské Krásné Lípy napíše letos v květnu svou 35. kapitolu. Podnik, který se poprvé jel v roce 1988, je už roky pevnou součástí mezinárodního kalendáře. Je zařazen do kategorie UCI Women Elite 2.2. Letošní ročník startuje ve čtvrtek 23. května v Krásné Lípě časovkou, v neděli odpoledne na stejném místě závod po čtyřech etapách vyvrcholí.

Jakub Trmal, Andrea Kadlecová, 06.05.2024

6 prvomájových důvodů proč navštívit České Švýcarsko

Jak spolehlivě poznáte, že zima pominula? Jistě, když ze země vykoukne první sněženka a na okreskách se rozezní hluk motorek. Že je načase uklidit zimní lenošení na dno skříně a vyrazit směr příroda ale zaručeně poznáte i podle toho, že se vám zase začnou zapalovat lýtka! 

Pro ty, kdo se na to už teď těší, je tady článek o tom, jak v Českém Švýcarsku co nejlépe trávit zamilované víkendy. Oslavovat lásku v trávě mezi rašícím podbělem je totiž sice romantika, ale jen na chvilku. Komplexnější oslavy je dobré naplánovat na místo, kde se k tomu i dobře najíte, napijete, přespíte a dopřejete tělu hluboký odpočinek. Vybrali jsme pro vás šest takových míst v Českém Švýcarsku od Tisé až po výběžek.

 

Anna Škopková, Andrea Kadlecová, 25.4.2024

Nebojte se Pekel Severu. Naopak, těšte se na zážitky na druhou. Začíná RoadCup!

V sobotu 23. března byli na letňanském výstavišti v rámci veletrhu FOR Bikes slavnostně vyhlášeni vítězové RoadCupu 2023 a tím byl také odstartován nový ročník, již sedmý v pořadí. Po úspěchu premiéry double Pekla Severu Road se po roce blíží další. Žádný strach, naopak. Můžete se těšit na zážitky na druhou. O víkendu 20. a 21. dubna.

Tomáš Nohejl, 28.03.2024

S Dopravou Ústeckého kraje můžete zažít velké dobrodružství za málo peněz

Milí přátelé a příznivci Českého Švýcarska, celou zimu jsme na Vás mysleli a s kolegy z dopravního oddělení Ústeckého kraje jsme připravovali novinky  a mnohá opatření v dopravě tak, aby se Vám do skal a na výlety autobusy, vlaky nebo lodí jezdilo ještě lépe než doposud. Nabízíme Vám pár praktických tipů, jak využívat nejlepší produkty v dopravě. Tak si držte klobouky, bude to jízda.

Jiří Rak, Andrea Kadlecová, 19.03.2024