Novinky

Nádraží Národního parku v Bad Schandau a přívoz (foto: Ivo Šafus)

Z důvodu nedávných povodní je komplikována plánovaná výluka na trati v úseku Rumburk - Mikulášovice dolní nádraží/Mikulášovice dolní nádraží - Dolní Poustevna o další úseky, poškozené živlem.

Informační servis

Nabízíme vám náš pravidelný informační servis.

Výluka Křečany

V termínu od 21. 7. do 23. 7. 2021 bude uzavřen železniční přejezd v Dolních Křečanech.

Hřensko - nábřeží

Z důvodu sesuvu ve Hřensku po intenzivních srážkách dochází k mimořádným opatřením na autobusových linkách DÚK.

Nádraží Bad Schandau

Po víkendových deštích zejména v oblasti okresu Děčín a v okresech bezprostředně sousedících došlo na několika místech k zaplavení tratě č. 083. Z tohoto důvodu byl provoz linky U28 na postižených úsecích zcela zastaven.

Turistické noviny

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko vydala letní turistické noviny Léto v Českém Švýcarsku.

Výluka

V termínu od 26. 7. 2021 do 16. 8. 2021 bude uzavřena silnice mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem.

Drážďany

Netradiční výlet do Drážďan s Jiřím Rakem.

Nový kalendář na rok 2022 v prodeji

Cesta do srdce přírody Českosaského Švýcarska očima devíti fotografů. Přinášíme vám prostřednictvím jejich pohledů výjimečnou krásu a sílu našeho regionu. Vítejte do příběhu vyjádřeném duší každého z nich na dvanácti stranách nového kalendáře roku 2022.

Hledáme parťáka

Jsi komunikativní, samostatný/á a tvůrčí? Baví tě cestovní ruch, obchod a marketing? Chceš se podílet na rozvoji Českého Švýcarska?

Dráha národního parku

I v letošním roce jsou k dispozici kompletní jízdní řády v českém a německém jazyce pro region národních parků České a Saské Švýcarsko.

Autobus DÚK

Od 16. 6. 2021 bude obnoven provoz turistického autobusu 434 z Děčína přes Hřensko, Mezní Louky, Jetřichovice, Chřibskou, Doubice a Kyjov do Krásné Lípy v plném rozsahu.

Logo DF

Poradní sbor Destinačního fondu Českého Švýcarska na svém jednání dne 17.5.2021 inicioval text otevřeného dopisu k dopadům kůrovcové kalamity na region Českého Švýcarska, Šluknovského výběžku a Lužických hor.

Kůrovec a těžba

Hektary suchých smrků, intenzivní těžba kůrovcového dřeva, velkoplošné mýtiny, změna rázu krajiny, uzavírání turistických cest, ničení obecního majetku, ohrožení podnikatelského prostředí v regionu.

Nově otevřená Mariina vyhlídka (Foto: Pavlína Pražáková)

V Českém Švýcarsku se naplno rozjíždí turistická sezóna. Návštěvníky čeká řada novinek, ale i omezení na turistických cestách spojená s kůrovcem.

Doprava Ústeckého kraje

K málo známým skutečnostem patří fakt, že do systému veřejné dopravy v Ústeckém kraji patří také lodní linky.

Elektrokola

Chystáte se do našeho kraje? Nevíte, jak si návštěvu co nejlépe užít? Jsou vaše cíle daleko od sebe a vy nechcete trávit čas v autě nebo jiných dopravních prostředcích?

Dům ČŠ

Konečně jsme se dočkali. Sezóna se parádně rozjíždí a my už se moc těšíme na vaši návštěvu. Pravidelné informace se dozvíte v Informačním servise na našem webu a sociálních sítích.

Zimní nabídka

Dlouhodobá snaha obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko o propojování české a saské strany státní hranice bude letos přetavena do společné propagace nesezónních měsíců. Letos nově vychází i česká verze Zimních zážitků.

Vysoké nebezpečí pádu stromů

Správa NP České Švýcarsko upozorňuje: Vážení návštěvníci, na celém území národního parku hrozí vysoké nebezpečí pádu stromů a jejich částí. Důvodem je velkoplošný rozpad smrkových kultur oslabených dlouhotrvajícím suchem a následně napadených lýkožroutem smrkovým.

České Švýcarsko