Novinky

Vlak ve stanici Jedlová (foto: Ivo Šafus)

Od 4. října 2021, 7:45 hodin do 9. října 2021, 17:00 hodin bude na železniční trati 081 (Děčín – Rumburk a zpět) v úseku Jedlová – Chřibská – Rybniště – Krásná Lípa probíhat výluka.

Dráha národního parku

Výluka na Dráze národního parku potrvá minimálně do změny jízdního řádu, tj. do 11. prosince 2021!

Koliště

Správa národního parku informuje o uzavření červené značky v úseku Kaple Kny - Koliště - Pohovka od 17. 9. 2021.

Informační servis

Nabízíme vám náš pravidelný informační servis.

Kůrovcová kalamita

V regionu Českého Švýcarska jsou v této sezoně uzavřeny některé turistické trasy, zejména z důvodů odstraňování následků kůrovcové kalamity.

Dům ČŠ

Jsi komunikativní, samostatný/á a pečlivý/á? Máš chuť pracovat, učit se a zvládat nové úkoly? Chceš se podílet na rozvoji Českého Švýcarska?

Nádraží Bad Schandau

Rádi bychom Vás informovali o změně ve vlakovém provozu.

Nádraží Bad Schandau

Vzhledem k mylným informacím v některých mediích uvádíme, že Dráha národního parku není obnovena v celé trati ani od 12. 8. 2021, kdy je opět zahájena jízda vlaků z Rumburka do Sebnitz.

Lávka Šébr

Ústecký kraj dokončuje stavbu lávky v sedle Šébru na hranici Ústeckého a Libereckého kraje, hotovo má být na podzim.

Drážďany

Netradiční výlet do Drážďan s Jiřím Rakem.

Hřensko - nábřeží

Z důvodu sesuvu ve Hřensku po intenzivních srážkách dochází k mimořádným opatřením na autobusových linkách DÚK.

Nádraží Bad Schandau

Po víkendových deštích zejména v oblasti okresu Děčín a v okresech bezprostředně sousedících došlo na několika místech k zaplavení tratě č. 083. Z tohoto důvodu byl provoz linky U28 na postižených úsecích zcela zastaven.

Turistické noviny

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko vydala letní turistické noviny Léto v Českém Švýcarsku.

Nový kalendář na rok 2022 v prodeji

Cesta do srdce přírody Českosaského Švýcarska očima devíti fotografů. Přinášíme vám prostřednictvím jejich pohledů výjimečnou krásu a sílu našeho regionu. Vítejte do příběhu vyjádřeném duší každého z nich na dvanácti stranách nového kalendáře roku 2022.

Hledáme parťáka

Jsi komunikativní, samostatný/á a tvůrčí? Baví tě cestovní ruch, obchod a marketing? Chceš se podílet na rozvoji Českého Švýcarska?

Dráha národního parku

I v letošním roce jsou k dispozici kompletní jízdní řády v českém a německém jazyce pro region národních parků České a Saské Švýcarsko.

Autobus DÚK

Od 16. 6. 2021 bude obnoven provoz turistického autobusu 434 z Děčína přes Hřensko, Mezní Louky, Jetřichovice, Chřibskou, Doubice a Kyjov do Krásné Lípy v plném rozsahu.

Logo DF

Poradní sbor Destinačního fondu Českého Švýcarska na svém jednání dne 17.5.2021 inicioval text otevřeného dopisu k dopadům kůrovcové kalamity na region Českého Švýcarska, Šluknovského výběžku a Lužických hor.

Kůrovec a těžba

Hektary suchých smrků, intenzivní těžba kůrovcového dřeva, velkoplošné mýtiny, změna rázu krajiny, uzavírání turistických cest, ničení obecního majetku, ohrožení podnikatelského prostředí v regionu.

Nově otevřená Mariina vyhlídka (Foto: Pavlína Pražáková)

V Českém Švýcarsku se naplno rozjíždí turistická sezóna. Návštěvníky čeká řada novinek, ale i omezení na turistických cestách spojená s kůrovcem.

České Švýcarsko