Zapojení přívozu Schöna - Hřensko do systému Dopravy Ústeckého kraje

Zapojení přívozu Schöna - Hřensko do systému Dopravy Ústeckého kraje

Přívoz s linkovým označením F1 se stal prvním pravidelným přívozem v Ústeckém kraji, kde je možné používat běžné integrované jízdní doklady DÚK.

Od turistické sezóny 2022 Doprava Ústeckého kraje (DÚK) integrovala jeden z nejznámějších přívozů na Labi, který funguje v srdci Českosaského Švýcarska.

Na přívozu mezi českým Hřenskem na pravém břehu řeky a německou Schönou na levém břehu Labe platí jak papírové jízdenky DÚK, tak jízdenky DÚK zakoupené prostřednictvím mobilní aplikace DÚKapka. Na přívozu ale nejsou uznávány bezkontaktní čipové karty DÚK. Samozřejmě na přívozu F1 můžete také využívat integrované přeshraniční turistické jízdenky Labe-Elbe. Ty vydává integrovaný systém DÚK společně se saským dopravním svazem VVO.

Tím se zpřístupňuje pro turisty možnost vyrazit např. z Děčína do Schöny vlakem, přívozem přes Labe a následně z Hřenska vyrazit k soutěskámdo skal, ať už na Pravčickou bránu nebo třeba až do Jetřichovic. Nebo v opačném směru vyrazit vlakem U28 z Rumburka, Šluknova, Dolní Poustevny. Nebo třeba z Krásné Lípy busem 434 do Hřenska, přívozem do Schöny a odtud na Zirkelstein či Kaiserkrone.