Výtvarná soutěž na téma České Švýcarsko – království mechů, lišejníků i kapradin

Výtvarná soutěž na téma České Švýcarsko – království mechů, lišejníků i kapradin

Správa Národního parku České Švýcarsko

Správa Národního parku České Švýcarsko vyhlašuje pro rok 2020 při příležitosti oslav 20. výročí vyhlášení Národního parku České Švýcarsko výtvarnou soutěž na téma: České Švýcarsko – království mechů, lišejníků i kapradin pro děti z mateřských a základních škol.

České Švýcarsko – krajina pískovcových skal, hlubokých a stinných roklí, drobných potůčků i říček je ideálním prostředím pro nenápadné a často opomíjené, ale přitom zajímavé organismy: mechy, kapradiny a lišejníky.

Vydejte se do lesa na výpravu za jejich poznáním a podívejte se do větví, na kameny, do štěrbin ve skále i na zem kolem sebe jinak, než jste zvyklí, prostě víc zblízka, třeba i s lupou. Objevíte úplně nový svět podivných tvarů a barev. Při hledání v atlasech pak narazíte na baňatku, bezvlásku, kostrbatec, provazovku, mokřenku a další skoro až pohádkové názvy těchto organismů, které vás mohou při vašem tvoření také inspirovat.

Své postřehy z výprav ztvárněte do svých obrázků, nebo výtvorů a zašlete nám je do soutěže.

Soutěží se ve 3 věkových kategoriích libovolnou technikou (mateřské školy, I. stupeň a II. stupeň ZŠ) a dále v kategorii kolektivní díla.

Pro vítěze máme připraveny zajímavé ceny: výtvarné pomůcky a publikace Správy NP České Švýcarsko.

Uzávěrka soutěže je 15. 10. 2020

Kontakt: Jarmila Judová, 775 552 790, @email

Podepsaná díla zasílejte na adresu: Správa Národního parku České Švýcarsko, Pražská 52, 407 46 Krásná Lípa. Nezapomeňte uvést: jméno, věk, vaši adresu!

V rámci propagace soutěže mohou být zaslaná díla vystavena či prezentována v elektronických médiích. Po skončení soutěže si lze díla vyzvednout na Správě NP České Švýcarsko. Z organizačních důvodů díla zpět nezasíláme.