Vítáme nového člena Destinačního fondu - dopravce Trilex

Vítáme nového člena Destinačního fondu - dopravce Trilex

České Švýcarsko o.p.s.

Dovolte, abychom vám představili nového člena Destinačního fondu - dopravce Trilex.

Trilex je německý dopravce, který pod jménem Vogtlandbahn provozuje tratě na pomezí Česka a Bavorska v okolí Chebu. U nás provozuje železniční spoje z Žitavy a Zhořelce do Drážďan a místní trať Liberec – Žitava – Varnsdorf – Seifhennersdorf.

České Švýcarsko ops projednala už před několika roky s Libereckým a Ústeckým krajem možnost propojení oblasti Žitavských a Lužických hor s Českosaským Švýcarskem. V dubnu 2021 se rozjely poprvé přímé vlaky Trilex z Liberce přes Varnsdorf, Rybniště, Krásnou Lípu a Brtníky do Mikulášovic, kde navazují na Dráhu národního parku provozovanou Českými drahami směr Sebnitz, Bad Schandau a Děčín.

Elegantní soupravy Desiro tak projíždějí po významné lokální trati Šluknovským výběžkem a umožňují výše uvedené spojení. Spoj jezdí v sobotu, neděli a o svátcích od dubna do října. Pandemie koronaviru zatím neumožnila plné využití tohoto spojení, vlak se přesto setkal s velkým zájmem veřejnosti. Spojení podporujeme a na jaře 2022 zajistíme propagační jízdu společně se starosty regionu.