Vítáme nového člena Destinačního fondu - Apartmány Jedlová

Vítáme nového člena Destinačního fondu - Apartmány Jedlová

Z původních drážních bytů na nádraží Jedlová zrekonstruovala Správa železnic, pobočka Ústí nad Labem, krásné a stylové apartmány.

Přestavba nádražní budovy byla dokončena na podzim roku 2021. Dráhy se pro tento pilotní projekt rozhodly na zkoušku právě na Jedlové a dle zájmu budou upravovat i jiná nádraží v ČR. 

Budova patří Správě železnic, ale provozovatelem a člověkem, který se stará s veškerou péčí o své návštěvníky, je pan Hrdlička, původně výpravčí této stanice, společně s rodinou a kolektivem zaměstnanců.
 
Apartmány se nacházejí v 1. patře nádražní budovy. Ve 3 apartmánech s vlastním sociálním zázemím a vybavenou kuchyňkou je možnost ubytování až pro 18 osob.

Součástí budovy je také nádražní restaurace, kde denně vaří kvalitní českou kuchyni.

Co je třeba zmínit, je výjimečnost přípravy pokrmů. Jídla jsou vařena na kamnech, ve kterých se topí dřevem.

A protože jsme v kraji šikovných živnostníků, ochutnat zde můžete vyhlášené likéry destilérky z nedalekého Podluží GALLI DISTILLERY

Apartmány se již od podzimu loňského roku staly vyhledávaným místem pro turisty i nadšence železnice, kteří sem přijíždějí za výlety a čilým provozem železniční stanice.

Výhodná poloha nádraží je strategickým místem pro možnosti  sportovního vyžití. Od jara do podzimu se odsud dají podnikat výlety na kole či pěšky, v zimě pak na běžkách.