Vítáme dalšího nového člena Destinačního fondu

Vítáme dalšího nového člena Destinačního fondu

České Švýcarsko o.p.s.

Novým členem Destinačního fondu se stalo THONMI - sdružení pro porozumění asijské kultuře s penzionem, pizzerií a ubytováním U bílého jaka a areálem Tibetské kultury.

Cílem spolku je poskytovat veřejnosti objektivní informace o kultuře a zemích Střední a Východní Asie. A to nejen formou odbornou, prostřednictvím přednášek a besed nad filmy a tématy spojenými s děním v Asii, ale i zábavnou, akcemi pro děti, naučnou stezkou a festivalem Eastern Tunes.

Jako základna sdružení funguje areál na pomezí obcí Velký Šenov, Vilémov a Mikulášovice v příhraničním regionu Šluknovsko. Regionu, ve kterém se setkávají české a německé kultury a vlivy. V tomto duchu se zde nabízí i možnost prolnutí, porozumění a obohacení o další kultury - kultury asijské.

Areál je možné navštívit celoročně, nejlépe po Asijské poznávací stezce (na žluté značce mezi nádražím Mikulášovice dolní nádr. a nádraží Lipová). Stezka Vás provede jednotlivými zastávkami areálu, například kolem tibetských jaků (dlouhosrstý skot původem z Himálaje), mongolské jurty (tradiční obydlí kočovných pastevců) a stupy (budhistická stavba, symbol klidu a míru).

V blízké restauraci U bílého jaka si můžete ke stezce vyzvednout pracovní listy v českém a německém jazyce a vyzkoušet si své znalosti z asijského regionu.

V případě zájmu lze domluvit i projektový den pro školní třídy a táborové skupiny s komentovanou návštěvou stezky, vyprávěním a promítáním ze života asijských nomádů nebo pečením chleba v uzbeckém tandoru. V budoucnu přibude i Tibetský dům, kulturní a vědecké centrum pro poznávání asijských regionů pro ještě více zajímavých akcí.