Velká cena cestovního ruchu 2024 - 1.místo

Velká cena cestovního ruchu 2024 - 1.místo

Tomáš Adamov
Velká cena cestovního ruchu 2024

Velká cena cestovního ruchu 2024 - 1.místo


Během zahajovacího dne mezinárodního veletrhu cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024, byla již tradičně předána ocenění vítězům Velké ceny cestovního ruchu.

Sedmnáctý ročník prestižní soutěže zviditelnil výjimečné projekty z oblasti turismu ve čtyřech kategoriích. Nejlepší turistický produkt v cestovním ruchu, Nejlepší elektronický projekt, Inovativní marketingová komunikace a Nejlepší udržitelný projekt.

Velká cena cestovního ruchu 2024

Přestože letošní ročník proběhl podle léty osvědčeného scénáře a bez výrazných inovací, je možné ho považovat za výjimečný. Setkal se totiž s nebývalým zájmem přihlašovatelů.

Velká cena cestovního ruchu 2024

Největšímu zájmu přihlašovatelů se tradičně těšila kategorie Nejlepší turistický produkt, ve které se sešlo 27 přihlášek.

V silné konkurenci se u poroty nejvíce prosadil náš projekt Hřebenovka Českým Švýcarskem.

Cílem projektu je rozmělnit overtourismus v této oblíbené turistické destinaci. Turistická trasa nazvaná Hřebenovka tak provádí turisty i po méně známých místech regionu. Projekt je navíc koncipován tak, aby přispěl ke snížení sezonnosti cestovního ruchu v Českém Švýcarsku. I díky možnosti využití veřejné dopravy, která je k dispozici po celé délce trasy, je projekt možno považovat za udržitelný. Porotci se shodli, že se jedná o skvěle a stylově vytvořenou platformu s velkým potenciálem. Ocenili zejména lákavou formu a stylový design projektu.

Nešlo by to bez finanční podpory Ústeckého kraje a bez Klubu českých turistů. Děkujeme, je to i vaše cena!