Startuje akce na podporu obnovy turismu v Českém Švýcarsku

Startuje akce na podporu obnovy turismu v Českém Švýcarsku

Jan Šmíd
Tisková zpráva

Návštěvníci ušetří za ubytování a získají bezplatnou veřejnou dopravu


(KRÁSNÁ LÍPA, 31. října 2022) - Od 1. listopadu 2022 vyjde turisty noc strávená ve vybraných zařízeních v Českém Švýcarsku o 300 Kč na osobu levněji. K tomu budou mít veřejnou dopravu po celém Ústeckém kraji zdarma. To je rámec akce, kterou na obnovení turismu v regionu poškozeném rozsáhlým požárem připravil Ústecký kraj ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.


Sleva na ubytování je platná při rezervaci pobytu nejméně na dvě noci, maximálně na sedm nocí. V případě dovolené na sedm nocí například tříčlenná rodina ušetří celkem 6 300 Kč. Slevu snadno uplatní přímo při rezervaci u ubytovatele, a to s pomocí voucheru, který bude od 1. listopadu k dostání na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz. Tam zájemci rovněž najdou kompletní seznam ubytovacích zařízení, která se do akce zapojila. Každý návštěvník může čerpat výhodu pouze na jeden pobyt.

„V rámci projektu ubytovacích voucherů zajišťujeme nejen kompletní administrativní podporu pro ubytovatele, ale také informační linku pro návštěvníky. Ta je v provozu od 1. listopadu, a to každý den od 9 do 17 hodin, na čísle +420 775 552 789. Turismus v oblasti má oživit také probíhající marketingová kampaň, kterou jsme spustili na internetu, v rádiích, tištěných médiích i billboardech po celé České republice, upřesňuje Jan Šmíd, ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.

Bezplatné jízdné

Tím ale výhody pro cestovatele nekončí. Všichni, kdo se v destinaci ubytují minimálně na dvě noci, mohou využít také bezplatnou veřejnou dopravu po celém Ústeckém kraji. Od ubytovatele obdrží unikátní kód, který jim při vložení do mobilní aplikace DÚKapka vygeneruje volnou jízdenku.

„Dlouhodobě se soustředíme na udržitelný cestovní ruch v rámci Ústeckého kraje. Bezplatnou dopravou se snažíme pozitivně motivovat návštěvníky, aby nechali auto doma nebo u hotelu a využili bohatou síť autobusové, vlakové a lodní dopravy v Českém Švýcarsku. Doprava zdarma do toho skvěle zapadá, dodává Jiří Válka, vedoucí oddělení cestovního ruchu Ústeckého kraje.

Pomoc podnikatelům a poskytovatelům služeb

Strávit podzimní dovolenou v České republice plánuje podle průzkumu CzechTourismu až 53 % Čechů. Většina z nich míří za aktivním odpočinkem, turistikou i cyklistikou. České Švýcarsko je díky spojení rozmanité přírody a kvalitních návštěvnických služeb ideální volbou. A turisté jsou zde vítáni více než kdy dříve. Škody na cestovním ruchu způsobené požárem byly vyčísleny na více než půl miliardy korun. Mezi poškozené patří hlavně ubytovatelé, provozovatelé restaurací, zážitkové agentury a další poskytovatelé služeb. Peníze přitom chybí nejen podnikatelům, ale i v rozpočtech obcí.

Podpořit zájem návštěvníků o atraktivní oblast, která zahrnuje národní park a tři chráněné krajinné oblasti, má právě jedinečná akce Ústeckého kraje spolu s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR. Ústecký kraj vyčlenil pro ubytovací vouchery 5 milionů Kč, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR přislíbilo přispět stejnou částkou.

Kam se vydat a kde uplatnit výhody?

Mezi největší lákadla podzimního Českého Švýcarska patří znovuotevřená Pravčická brána, na kterou se mohou turisté vydat zatím jen v jednom směru, a to z Hřenska. Přístupná je nyní denně mezi 10. a 18. hodinou. Od 7. listopadu až do dubna následujícího roku ji budou moci zájemci obdivovat jen od pátku do neděle, vždy mezi 10. a 16. hodinou.

Rodiny s dětmi nadchnou návštěvnické okruhy v Tiských stěnách, jednom z nejkrásnějších skalních měst v České republice. Nuda v regionu nehrozí ani v případě nepříznivého počasí. Turisté mohou zavítat na prohlídku nedalekého zámku v Děčíně, odreagovat se v děčínském aquaparku nebo v expozici o přírodě národního parku v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.

Každoročně se na podzim těší velké oblibě také wellness pobyty. V destinaci si cestovatelé vyberou z mnoha kvalitních hotelů, které disponují bohatou nabídkou relaxačních služeb. K nejvyhledávanějším se řadí Hotel Ostrov, Wellness Hotel Zámeček nebo Lípa Resort.

Více o ubytovacích voucherech, bezplatném jízdném a tipech na výlety se zájemci dozví na pomahej.ceskesvycarsko.cz nebo na www.ceskesvycarsko.cz.


Kontakt pro média

Jan Šmíd
Ředitel České Švýcarsko o.p.s.

Tel:
+420 777 819 184

E-mail:
jan.smid@ceskesvycarsko.cz

O Českém Švýcarsku o.p.s.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko je státem certifikovanou destinační agenturou, která již dvě desetiletí zajišťuje rozvoj regionu, pečuje o udržitelný cestovní ruch, environmentální vzdělávání, rozvoj turistické infrastruktury, dopravy a destinační management. Společnost sdružuje v rámci Destinačního fondu na 100 aktérů z řad podnikatelů ve službách, obcí, neziskových a rozvojových organizací. Za dvacet let existence se svou činností zasloužila o rozšíření sítě turistických cest a informačních tabulí, vznik řady nových linek včetně napojení na Liberecký kraj a Sasko, dále o rozvoj přeshraniční spolupráce, vzdělávání asi 9500 dětí v rámci environmentálních programů, vznik řady známých produktů cestovního ruchu jako Křinická cyklostezka, Hřebenovka nebo Dráha národního parku, certifikaci regionálních produktů, systém školení průvodců a pracovníků informačních center nebo vznik stálé expozice o přírodě národního parku v Domě Českého Švýcarska.