Provoz linky U28 po víkendových deštích

Provoz linky U28 po víkendových deštích

Po víkendových deštích zejména v oblasti okresu Děčín a v okresech bezprostředně sousedících došlo na několika místech k zaplavení tratě č. 083. Z tohoto důvodu byl provoz linky U28 na postižených úsecích zcela zastaven. Vše sledujte na www.idos.cz.

Po ohledání míst a zjištění stavu škod je nyní trochu jasněji a od 20. července 2021 do odvolání bude linka U28 organizována následovně:

- vlak v úseku Děčín hl.n. – Bad Schandau – platí řádný jízdní řád, avšak provoz je organizován pouze po jedné traťové koleji a sníženou rychlostí, čili bude vznikat zpoždění

- autobus v úseku Bad Schandau – Sebnitz – NAD navazuje v Bad Schandau na vlakové spoje z/do Děčína

- bez náhrady v úseku Sebnitz – Dolní Poustevna

- autobus v úseku Dolní Poustevna – Rumburk – na tomto úseku shodou okolností probíhá řádná výluková činnost – zatím platí řádný jízdní řád, který se pravděpodobně opět uzpůsobí příjezdům NAD/taxi od Sebnitz

Pro překonání hraničního úseku mezi Sebnitz – Dolní Poustevna by mělo být zajištěno vozidlo taxi (zajistit prodloužení jedné NAD přes státní hranici je problematické ze dvou důvodů – dopravce nemá mezinárodní licenci, na německé straně je od státní hranice omezení vjezdu vozidel nad 3,5 t). K této chvíli zatím však vozidlo taxi není a linka je roztržená.

Pro cesty vlakem do Saského Švýcarska je výhodné používat víkendové spojení z Děčína přímým vlakem, který zastavuje jen v Bad Schandau a v Drážďanech, z Děčína vyjíždí v 9:34. Zpět z Drážďan vyjíždí v 17:34. Ostatní turistické vlaky vč. Spojení Praha – Mikulášovice  Liberec – Mikulášovice jezdí pravidelně.