Premiéra kampaně na podporu mimosezóny sklidila úspěch

Premiéra kampaně na podporu mimosezóny sklidila úspěch

České Švýcarsko o.p.s.

České Švýcarsko o.p.s. dlouhodobě usiluje o prodloužení hlavní sezóny, která zpravidla kulminuje v období letních prázdnin. 

 

V průběhu roku 2019, před propuknutím covidové pandemie, přijelo do destinace na 1,3 milionu návštěvníků, z nichž většina přijíždí právě v létě. Loňský rok navštívilo destinaci o 35% návštěvníků méně. Z chybějící třetiny návštěvníků zůstalo doma 26% Čechů a 9% zahraničních návštěvníků. Nejcitelnější byl úbytek německy mluvící klientely, jejíž návštěvnost meziročně klesla z téměř 29.000 na 14.000. Léto 2020 bylo ve znamení krátké a intenzivní sezóny. 28% propad v počtu přenocování byl kompenzován žádoucím prodlužováním doby pobytu, v průměru o více než 7%. 

 

Statistika

Statistika návštěv destinace České Švýcarsko v roce 2019 a 2020 

 

V loňském roce plánovala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko mimořádnou kampaň, která měla podpořit cestovní ruch v destinaci v podzimním období. Naneštěstí neoblíbený virus uzavřel restaurace a ubytování na celém území, a tak turistům nezbylo než čekat na jaro. Připravená videa, fotografie a články s podzimní tématikou tak spatřily světlo světa až nyní. Do kampaně se zapojily 3 obce, 4 hotely, 1 pivovar s restaurací a celou akci podpořil i Ústecký kraj. Hlavní video kampaně zhlédlo za 2 týdny více než 320.000 lidí. 

 

“Unikátnost kampaně tkví v propojení aktérů cestovního ruchu z řad podnikatelů spolu s obcemi a Ústeckým krajem,” dodává Miroslav Kokta, marketingový manažer o.p.s. České Švýcarsko. 

 

 Chtěli bychom poděkovat všem návštěvníkům, kteří do Českého Švýcarska přijíždějí v období mimo hlavní sezónu. Plánováním dovolené v mimosezóně pomáhají zmírnit nápor na křehké ekosystémy Národního parku a zároveň podporují lokální ekonomiku, která mimo léto strádá.