PŘECHODNÁ UZAVÍRKA TURISTICKÉ CESTY V ÚSEKU U EUSTACHA - NA TOKÁNÍ končí

PŘECHODNÁ UZAVÍRKA TURISTICKÉ CESTY V ÚSEKU U EUSTACHA - NA TOKÁNÍ končí

Národní park České Švýcarsko

V pátek 20. března 2020 končí plánovaná uzavírka žlutě značené turistické cesty v úseku U Eustacha - Na Tokání.

Do pátku tam budou probíhat ještě drobné dokončovací práce (vytrhávání mladých vejmutovek na skalních hranách) a od soboty bude cesta opět plně otevřena.“ Potvrdil slovy mluvčí ke zpřístupnění žluté cesty na Tokáň Tomáš Salova z NP České Švýcarsko.

V termínu 2. 3. - 20. 3. 2020 je v pracovní dny v časech od 8.00 do 16.00 uzavřena žlutě značená turistická cesta v úseku U Eustacha - Na Tokání, z důvodu odstraňování invazních borovic vejmutovek na skalách nad cestou. Návštěvníci mohou místo alternativně obejít po cyklotrase č. 3076 od Třípackového Buku ke křižovatce s cyklotrasou č. 3029 Na Tokání.

Borovice vejmutovka je geograficky nepůvodní invazní dřevina, která ze stanovišť vytlačuje původní vegetaci. Vzrostlé vejmutovky na skalách jsou zdrojem semen, kterými se dřevina šíři do okolí a odstranění mateřských stromů je proto nezbytné. Odstraněné stromy budou odklizeny z turistické cesty a ponechány na místě k zetlení.

Přechodná uzavírka žlutě značené turistické cesty mezi U Eustacha a Na Tokání s vyznačením obchůzné trasy. Mapový podklad: www.mapy.cz

https://www.npcs.cz/prechodna-uzavirka-turisticke-cesty-v-useku-u-eustacha-na-tokani

České Švýcarsko