Omezení přeshraniční osobní dopravy

Omezení přeshraniční osobní dopravy

Omezení přeshraniční dopravy je z důvodu zpřísněného epidemického hodnocení ČR, kterou Německo považuje za území s vysokým výskytem mutací koronaviru. Toto omezení se bude dotýkat železničních linek L7 i U28 Rumburk-Bad Schandau-Děčín. Linka U28 zůstane na české straně hranice v obou úsecích zachována.

===

Z důvodu uzavření státní hranice mezi Českem a Německem od neděle 14.února 2021. 0:00 hodin dojde na mezinárodní železniční trati Liberec - Hrádek nad Nisou - Zittau - Varnsdorf k omezení přeshraniční osobní dopravy.

Německo zařazuje Českou republiku do oblasti s vysokým výskytem mutací koronaviru. V této souvislosti se omezuje přeshraniční doprava na lince L7 na trati 089:

Vlaky linky L7 mezi Varnsdorfem a Libercem jedou dle platného jízdního řádu bez obsluhy stanic na německém území.V Německu je zavedena náhradní autobusová doprava.

Osobní doprava mezi Českem a Německem je do odvolání vyloučena.

===

Z důvodu uzavření hranic Spolkovou republikou Německo musí České dráhy,a.s.,  po dohodě s Ústeckým krajem, přistoupit k následujícímu opatření:

Na trati 083 Děčín - Bad Schandau - Dolní Poustevna - Rumburk dochází od 18. února 2021 až do odvolání ke změně platného JŘ:

v úseku Děčín - Dolní Žleb a zpět:

Vlaky linky U28 budou ze stanice Děčín odjíždět ve stejné časové poloze jako v platném JŘ, ze stanice Dolní Žleb budou odjíždět v dřívější časové poloze - podle výlukového jízdního řádu. Pouze Os 21001 s odjezdem z Dolního Žlebu v 5:03 hodin bude odjíždět ve stejné časové poloze jako v platném JŘ.

v úseku Rumburk - Dolní Poustevna a zpět:

Vlaky linky U28 budou ze stanice Rumburk odjíždět v pozdější časové poloze, ze stanice Dolní Poustevna budou odjíždět v pozdější časové poloze - podle výlukového jízdního řádu. Pouze první ranní vlaky (Os 6681, 6683 a 10081 (původní 5459)) budou ze stanice Dolní Poustevna odjíždět ve stejné časové poloze jako v platném JŘ.

Upozornění:
U dotčených vlaků nebudou garantovány služby uvedené v platném jízdním řádu.

===

Spoje budou upraveny tak, aby v Rumburku navázaly bez vetší časové prodlevy na U8 na Děčín. Cestujícím na Šluknovsko doporučujeme ve vyhledávačích zadávat svoji cestu vždy přes Rumburk. U autobusové dopravy dojde k omezení linky 409 Varnsdorf-Seifhennersdorf-Rumburk-V.Šenov/D.Poustevna, která pojede po objízdné trase. Autobusové linky 401 a 452 budou zkrácené, nově bude linka 401 končit v Jiříkově a linka 452 v Petrovicích.

Toto omezení bude platit do odvolání, přesný termín obnovení přeshraničního provozu je závislý na vývoji ochranných opatření německé strany a vývoji epidemie v ČR. Doprava Ústeckého kraje aktuálně o těchto opatřeních jedná s dopravci a doporučuje cestujícím sledovat webové stránky www.dopravauk.cz nebo Facebook DÚK, kde budou informace pravidelně aktualizovány.

Doporučujeme cestujícím ověřit si svůj spoj před cestou a vyhledat si ho v našem vyhledávači spojení https://spojeni.kr-ustecky.cz nebo je cestujícím k dispozici Centrální dispečink Dopravy Ústeckého kraje na telefonním čísle 475 657 657.

Výluky v silniční dopravě budou poměrně rychlé, na železnici nám ale dejte prosím trochu času, než se nový provoz zajede.