Obecně prospěšná společnost oslavila 20 let rozvoje turistického regionu

Obecně prospěšná společnost oslavila 20 let rozvoje turistického regionu

České Švýcarsko o.p.s.

V rámci týdne oslav dvacetiletého výročí připravila obecně prospěšná společnost České Švýcarsko několik akcí pro partnery a širokou veřejnost. 

 

V úterý 12. října si na padesát zájemců z řad zástupců obcí, měst, podnikatelů, Správy národního parku a Klubu českých turistů nenechalo ujít již tradiční odbornou exkurzi pro členy Destinačního fondu. Nabitý program zahrnoval návštěvu Centra národního parku v Bad Schandau spojenou s přednáškou o aktuální kůrovcové kalamitě v Saském Švýcarsku, kterou představil ředitel Správy národního parku Saské Švýcarsko Ulf Zimmermann. Následovala prohlídka soutěsky Obere Schleuse (Horní Splav) v Hinterhermsdorfu, která se nalézá přímo v jedné z nejzasaženějších oblastí. Ochutnávka saské kuchyně proběhla v útulné Kräuterbaude. Na závěr jsme navštívili muzeum výroby umělých květin v Sebnitz.  

 

Exkurze

 

“Odborné exkurze Destinačního fondu se pravidelně konají už od roku 2009, a představují jednu z top aktivit naší společnosti: Učíme se, jak praktikují cestovní ruch naši němečtí sousedé, uvědomujeme si sounáležitost s regionem za státní hranicí, a tím i s otevřenou Evropou. Jsme Evropany na obou stranách hranice a neumíme si představit jejich trvalé uzavření. Udržitelný turismus budujeme rychleji díky obohacení o zkušenosti ze saské strany”, doplnil Jiří Rak, destinační manažer obecně prospěšné spoelčnosti České Švýcarsko. 

 

Exkurze DF

 

Ve středu 13.10. se v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě konala konference pro zájemce o aktuální trendy v destinačním managementu, hotelnictví, digitálním marketingu a sociálních sítích. Vystoupili zajímaví hosté např. Jakub Fišer alias Kubajs z Děčína, Tomáš Polanský z destinace Budějovicko, Jan Víšek z Broumovska nebo Jiří Dužár. Široké spektrum přednášejících i témat zajistilo vysokou úroveň akce, do té doby v Domě Českého Švýcarska nevídanou. Hlavním přínosem bylo sdílení informací napříč regiony, mnoho ukázek dobré praxe, sdílení statistik návštěvnosti a nejnovějších analýz cestovatelských nálad a trendů, představení úspěšného projektu Skalní města ČR a v neposlední řadě prezentace marketingových kampaní na podporu mimo sezónní turistiky. Akci finančně podpořil Ústecký kraj. 

 

Konference

 

Venkovní výstava fotografií věnující se dvacetileté historii společnosti od jejího vzniku v roce 2001 až po současnost probíhá na Křinickém náměstí v Krásné Lípě před Domem Českého Švýcarska a je volně přístupná denně až do 15. listopadu. Slavnostní křest výstavy proběhl v pátek 15.10. ve večerních hodinách za velkého zájmu publika. Fotografie přibližují milníky společnosti včetně šestnáctileté spolupráce s Turistickým svazem Saské Švýcarsko.

 

Křest výstavy

 

U příležitosti oslav dvacetiletého výročí od založení obecně prospěšné společnosti se v pátek 15.10. konala řada akcí. Na společném jednání se sešli členové správní rady o.p.s. České Švýcarsko a saské partnerské organizace Tourismusverband Sächsische Schweiz. Od 17:00 se v Domě Českého Švýcarska konal slavnostní večer za účasti zakladatelů, členů Destinačního fondu, starostů a dalších hostů včetně kolegů a starostů i dalších partnerů ze Saska. Společenský večer byl zakončen vynikajícím koncertem houslového tria Inflagranti.

 

Slavnostní večer

 

Sobota byla v rámci týdne oslav určena  široké veřejnosti. Připraven byl trh se stánky partnerů o.p.s. České Švýcarsko, regionálních výrobců, půjčoven kol i s tematikou environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Na své si přišly i rodiny s dětmi i široká veřejnost. V expozici v Domě Českého Švýcarska byly dopoledne a odpoledne připravené komentované prohlídky plné her, kvízů a zajímavých informací o regionu Českého Švýcarska.

 

 

Předseda správní rady o.p.s. Zbyněk Linhart, slavnostní večer