Nový kalendář na rok 2022 v prodeji

Nový kalendář na rok 2022 v prodeji

České Švýcarsko o.p.s.

Cesta do srdce přírody Českosaského Švýcarska očima devíti fotografů. Přinášíme vám prostřednictvím jejich pohledů výjimečnou krásu a sílu našeho regionu. Vítejte do příběhu vyjádřeném duší každého z nich na dvanácti stranách nového kalendáře roku 2022.

Kalendář je nyní k dispozici jak na našem infocentru v Krásné Lípě, tak na e-shopu.

Kompletní náhled kalendáře ke stažení ZDE

V případě zájmu o jeho distribuci za distribuční ceny, prosím neváhejte kontaktovat Veroniku Cerhovou, @email nebo tel.: +420 775 552 787

--------------------------------------------

AUTOŘI FOTOGRAFIÍ

Petr Jan Juračka, titulní foto, foto 6 – jeden ze současných předních fotografů přírody a přírodních věd. Jako přírodovědec, ale taky jako prostý milovník dobrodružství a výzev, procestoval s fotografickou a filmařskou technikou značnou část světa. Na svém kontě má již několik krátkých přírodovědných filmů, z nichž hned ten první zvítězil v soutěži Neuron o nejlepší popularizační video. Svou práci má rád.
Petr Hlous – foto 1, 12 – S fotografováním jsem začal již před řadou let. Toužil jsem zachytit pomíjivé okamžiky nebo zajímavá místa, která na první pohled zůstávají neměnná, ale přesto již nikdy nebudou taková, jako byla v okamžiku zmáčknutí spouště fotoaparátu. Lákají mě místa, kde stále ještě trochu vládne příroda nad člověkem.
Ilona Rosenkrancová – foto 2 – Měla jsem to štěstí, že jsem se narodila v krajině Labských pískovců a Českosaského Švýcarska a žiji zde dodnes. I když se mi podařilo procestovat kus světa, vždycky se domů ráda vracím. Každé svítání i soumrak ve zdejší krajině patří k nejkrásnějším na světě. A protože si nechci tyto nádherné okamžiky nechávat jen pro sebe, ráda se o ně podělím prostřednictvím fotografie.
Lukáš Sedláček – foto 3 – Miluji relax v přírodě. Od turistiky, lezení po skalách a běhání jsem se na začátku roku 2020 dostal až k fotografii. Nejraději mám fotografování východů a západů slunce ze zajímavých a často i zapomenutých vyhlídek.
Lukáš Bečkovský – foto 4, 9 – Fotografování krajiny se věnuji vážněji od roku 2015. Rád cestuji a k mým oblíbeným místům patří Dolomity a Českosaské Švýcarsko, které mám nedaleko od domova. Je to úžasný pocit stát na vrcholu hory při východu slunce a zachytit první paprsky, které osvítí nádhernou krajinu.
Jiří Plekanec – foto 5 – Do své tvorby vkládám svou fantazii, pocity a znalosti v návaznosti na rozmanitost naší bohaté přírody, rozmary počasí a roční období.
Jakub Müller – foto 7, 8 – Jsem amatérský fotograf přírody, hor a skalních masivů. Fotografuji nejčastěji v noci s hvězdnou oblohou nad hlavou, nebo při východu slunce.
Jan Kokeš – foto 10 – Fotografický nadšenec, zmrzlinář, šmelinář a bitcoinový holder. Českosaské Švýcarsko jsem si oblíbil díky kurzům Petra Jana Juračky.
Luboš Prchal – foto 11 – Už od narození mám rád turistiku, díky které jsem se před třemi lety dostal k focení krajiny. Nejvíc fotím v Českém Švýcarsku, kde částečně žiju a mám to tu nejradši. V budoucnu bych chtěl více prozkoumat saskou část národního parku, protože je trochu divočejší a skalnatější než v Česku.