Novinky z dopravy pro sezonu 2022 pro Českosaské Švýcarsko

Novinky z dopravy pro sezonu 2022 pro Českosaské Švýcarsko

České Švýcarsko o.p.s.
 • Tarif DUK - nově: vlakem do Hřenska s využitím přívozu v Schöně: Jedná se o nové zážitkové spojení vlakem a přívozem. Každé 2 hodiny dojedete z Děčína nebo Rumburka po trati U28 do stanice Schöna, odkud pokračujte přívozem do Hřenska. Jízdenku zakoupíte už ve vlaku, je třeba požádat o vystavení jízdenky v tarifu DÚK do stanice Hřensko, potom platí i na přívoz. Pro směr zpět použijte aplikaci DÚKapka nebo na lodi zaplatíte pouze za převoz (40 Kč/os.) a další jízdenku až ve vlaku. Pozor, od listopadu do března jezdí přívoz je do 17:30.

 • Tarif přeshraniční - celodenní jízdenky Labe/Elbe 630 Kč/5 osob vč. Saského Švýcarska, Drážďan a Míšně. Navíc platí v celém ÚK. Lze koupit i variantu pro méně osob. Prodá i řidič v autobusu. Můžete tak cestovat třeba z Jetřichovic do Hřenska, přívozem do Schöny na vlak, německým vlakem do Drážďan a třeba tramvají po městě.

 • Celodenní jízdenka EURO NISA TICKET+ 510 CZK/5 osob platí v Libereckém kraji, v Šluknovském výběžku na autobusových spojích oblastech Bautzen a Görlitz a v částech Dolního Slezska (Polsko), v tramvajích v Liberci, v celé MHD Liberec a Jablonec apod.

 • Celodenní tuzemská jízdenka DÚK 140 Kč/ osoba a její modifikace (360 Kč/5 osob atd.) platí pro celý Ústecký kraj, vlaky, autobusy, turistické lodní linky, MHD v Ústí a ostatních městech.

 • Osobní rychlovlak Ústí (odj. 9:24) - Děčín – Bad Schandau – Drážďany a zpět, odj. z Dr. v 17:32, duben-říjen, so a ne. Lze použít jízdenku Labe/Elbe, velmi výhodné pro celodenní návštěvu Drážďan. Rychlé spojení.

 • Kozí dráha Děčín – Libouchec – Telnice, duben-říjen, so a ne. Turistický vlak po obnovené trati jede až na úpatí Krušných hor. Z Jílového nástup netradiční cestou (zelená značka) na Děč. Sněžník.

 • Dráha národního parku celoročně každé 2 hodiny: Děčín - Schöna/Hřensko - Bad Schandau - Sebnitz - Mikulášovice d.n. - Šluknov - Rumburk/přestup a okruhem směr Krásná Lípa - Jedlová - Česká Kamenice - Benešov – Děčín. Unikátní spojení nově do Hřenska, Viz výše. Nejlepší cíle kolem stanic Děčín hl.n. Dolní Žleb, Schöna/Hřensko, Schmilka, Bad Schandau, Sebnitz, Mikulášovice d.n., Lipová, Šluknov, Rumburk, Krásná Lípa, Rybniště, Chřibská, Jedlová, Kytlice, Mlýny, Česká Kamenice, Veselé pod Rabštejnem, Benešov nad Ploučnicí.

 • Turistický vlak Krásná Lípa – Brtníky – Mikulášovice d.n., duben - říjen, so a ne, v červenci a srpnu denně, umožňuje nádherné výlety z Panského na Vlčí horu, z Brtníků do Kyjovského údolí, z Mikulášovic horního nádraží do údolí Weissbachtal a do soutěsky Obere Schleuse, z Mikulášovic střed k rozhlednám Weifberg, Tanečnice a k vyhlídkovému hostinci Wachberg. Možný dálkový přechod přes Weifberg, Hinterhermsdorf a Zadní Jetřichovice na Mezní Louku.

 • Vlak TRILEX Liberec – Zittau – Varnsdorf – Krásná Lípa – Mikulášovice d.n., duben-říjen, so a ne. Vlak propojuje Liberecký kraj a oblast Varnsdorfu s Českosaským Švýcarskem. V Mikulášovicích hned přípoj na Dráhu NP směr Bad Schandau/Děčín.

 • Lužickohorský rychlík, těžké retro, Praha – Mladá Boleslav – Bezděz – Doksy – Česká Lípa – Nový Bor – Jedlová – Krásná Lípa – Mikulášovice d.n., duben - říjen, so a ne. Vagony z 80. Let tažené dieselovou lokomotivou, bar na palubě.  Přímo z Prahy a do Prahy. Propojuje Máchův kraj, Lužické hory a České Švýcarsko. Vhodný pro nástup na dovolenou nebo návrat.

 • Turistický bus kolem NP, linka 434, bude vzhledem k rekonstrukčním pracem rozdělen v hlavní sezoně na úseky Děčín - Vysoká Lípa a Jetřichovice - Krásná Lípa !!. Nutno sledovat operativně jízdní řády IDO.

 • Nový turistický bus 461 Ústí – Tisá – Sněžník doplní stávající linku do Tisé a Petrovic na hodinový interval v úseku Ústí – Tisá.

 • Opět pojede turistický bus 469 ze Sloupu a Nového Boru přes Českou Kamenici do Jetřichovic. Víkendy. Opačným směrem možnost návštěvy Panské skály, Polevského hřebene nebo skalního hradu Sloup

 • Bus 435 Česká Kamenice – Janov – Hřensko – Schmilka usnadňuje nástupy k rozhledně Růženka (z Růžové), Janovský vrch (z Janova). Rekreantům z Janova, Růžové a České Kamenice umožňuje návštěvu Edmundovy soutěsky (stanice Hřensko, střed) nebo skal nad Schmilkou (Kipphorn, Heilige Stiege).

 • V každém vlaku v Ústeckém kraji je možno koupit jízdenku DÚK i do míst jen s autobusovou dopravou a naopak ! Nutno říci, že chcete jízdenku DÚK, jinak to nejde. Na 1 jízdenku jedete např. z Ústí do Jetřichovic nebo na Mezní Louku (přestup v Děčíně z vlaku na bus) apod.

Leták o linkách 434, 435 a 438 do Českého Švýcarska ke stažení zde.