Nové mezikrajské turistické spojení propojí Lužické hory a České Švýcarsko

Nové mezikrajské turistické spojení propojí Lužické hory a České Švýcarsko

O tomto víkendu poprvé z České Lípy až do Jetřichovic!

Od 16. 5. 2020 poprvé v novodobé historii začne jezdit o víkendech turistický bus Libereckého kraje na trase Česká Lípa-Nový Bor-Česká Kamenice-Jetřichovice (spoj 469). Jedná se o nové spojení mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem - linka přejíždí z Libereckého do Ústeckého kraje. Autobus s možností přepravy jízdních kol propojí Lužické hory a České Švýcarsko. 

V sobotu 16.5. proběhne slavnostní zahájení provozu tohoto turistického spoje za přítomnosti starostů a hostů. Přibližně v 8:45 autobus projede kolem tzv. kapličky nad Polevskem, kde proběhne fotografování autobusu. V konečné stanici v Jetřichovicích kolem 9:45 se za účasti hostů autobus symbolicky pokřtí dvěma druhy piv z Lužických hor a z Českého Švýcarska. Akci spolupořádá obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a spolek DMO Lužické a Žitavské hory. 

Další zajímavosti a výhody linky: 

1. Na lince platí tarif Libereckého kraje, v úseku Jetřichovice – Česká Kamenice platí celodenní jízdenky Ústeckého kraje..

2. Česká Kamenice má tak další spojení s Českým Švýcarskem, kromě již existující linky 435 Česká Kamenice – Růžová – Janov – Hřensko – Schmilka.

3. Linka spojuje tak významné cíle, jako je skalní hrad Sloup, varhany Panská skála u Kamenického Šenova, vyhlídky Jehla a Zámecký vrch u České Kamenici, naučnou stezku v Srbské Kamenici, Jetřichovické skály s hradem Falkenštejnem.

4. Linka je vedena atraktivní krajinou, v úseku Polevsko – Kamenický Šenov jede autobus po hřebeni Lužických hor s výhledy ke Klíči, Ještědu, na Studenec a na Českosaské Švýcarsko.

5. V Jetřichovicích je přípoj linkou 434 směr Rynartice, Chřibská, resp. Mezní Louka, Hřensko.

6. Autobus zároveň přepravuje až 30 jízdních kol.

Jízdní řád 469

Leták bus

Jízdní řád v PDF ke stažení