Nezapomeňte si zkontrolovat spojení dle nových jízdních řádů

Nezapomeňte si zkontrolovat spojení dle nových jízdních řádů

V neděli 12. prosince 2021 došlo ke každoroční změně platných jízdních řádů - nezapomeňte si prověřit, zda Vámi používané spoje jezdí tak, jak jste zvyklí...

Ústecký kraj ke změnám v tiskové zprávě sděluje:

V rámci linkové autobusové dopravy dojde k drobným časovým změnám v jízdních řádech a změnám dopravců.

Na Ústecku dojde k několika časovým posunům pro zlepšení návaznosti spojů. Z důvodu přeplnění linky 452 v létě mezi Ústím a Tisou bude od dubna 2022 zavedena nová turistická linka 461 Ústí – Libouchec -  Sněžník v rozsahu pěti párů spojů, bude jezdit o víkendech od dubna do října a umožněna bude i přeprava kol. Na Děčínsku dojde k rozšíření přepravy jízdních kol na odpoledním páru linky 434.

Na Šluknovsku bude vzhledem k ukončení komerční linky Rumburk – Varnsdorf – Praha (Quick Bus, a.s.) doplňováno spojení na lince 400 (spolupráce s Libereckým krajem).

Na železnici bude podoba jízdního řádu zachována v podobném rozsahu jako v roce 2021. Dojde jen k drobným úpravám. Dále se čeká výrazné omezení provozu, které se dotkne linek U28 a RE20, v důsledku stavebních prací v úseku Dolní Žleb – Bad Schandau. Od úterý do neděle bude v celém úseku jednokolejný provoz a v pondělí úplná výluka, kdy budou vlaky v úseku Děčín – Bad Schandau nahrazovány náhradní autobusovou dopravou (dotkne se i Ex5). Novinkou roku 2022 bude zavedení nové turistické linky T11 Děčín – Telnice. Na tzv. Kozí dráze pojedou vlaky o víkendech a svátcích v režimu turistické linky od dubna do října.

Na vlakové lince L4 Mladá Boleslav – Česká Lípa – Rumburk dojde od 12. prosince 2021 ke změně dopravce na Die Länderbahn CZ, s.r.o.

V rámci změn v tarifu a odbavení budou od 12. prosince 2021 na lince L7 (dopravce Die Länderbahn) uznávány i vydávány jízdní doklady DÚK v papírové podobě, uznáváno bude i jízdné v aplikaci DÚKapka i v rámci bezkontaktní čipové karty DÚK. Dopravce bude dále vydávat i uznávat tarif trilex.

V prosinci je také plánováno rozšíření funkcionalit mobilní aplikace DÚKapka, kdy se nákup jízdenek rozšíří o možnost časových kupónů. Od spuštění (březen 2021) si aplikaci stáhlo téměř 15 tisíc uživatelů.

Dále bude na všech linkách Libereckého kraje částečná integrace tarifu DÚK (uznávání jízdenek v papírové podobě).