Nákupem regionálních produktů z Českého Švýcarska podpoříte lokální ekonomiku. Nově je nabídka i na e-shopu

Nákupem regionálních produktů z Českého Švýcarska podpoříte lokální ekonomiku. Nově je nabídka i na e-shopu

Na konci prázdnin u příležitosti oslav Dne Českého Švýcarska byl spuštěn nový e-shop Českého Švýcarska www.eshop.ceskesvycarsko.cz. Jeho význam v době pandemie neustále roste. E-shop propaguje regionální výrobce, jejichž produkty přímo vznikají v regionu Českého Švýcarska nebo s ním úzce souvisí. Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko se tímto směrem snaží oslovit místní obyvatele, návštěvníky regionu i širokou veřejnost, a rozšířit tak prodej o nový online kanál. Regionální výrobky je možné zakoupit také v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě.

„Naše infostředisko s prodejnou regionálních výrobků v Domě Českého Švýcarska je během vánočních svátků otevřeno od 18. do 31. prosince denně kromě 24. a 25.12. Milovníkům Českého Švýcarska z daleka nabízíme nákup online přes náš e-shop. Svým nákupem máte možnost podpořit regionální výrobce a destinaci České Švýcarsko,“ dodává Veronika Cerhová, obchodní manažerka společnosti České Švýcarsko. Vzhledem k současné situaci bude informační centrum v Krásné Lípě otevřeno po novém roce během ledna až března v pátek, sobotu a v neděli. Expozice o Českém Švýcarsku je dle nařízení vlády uzavřena od 18. prosince.

V e-shopu naleznete knihy a produkty vydané obecně prospěšnou společností, publikace s tématikou Českého Švýcarska, mapy a turistické průvodce. Nechybí ani jeden z nejdůležitějších produktů, a to každoročně vydávaný nástěnný kalendář s fotografiemi  Českého a Saského Švýcarska. „Posledním dnem, kdy je možné s určitou garancí zaručit dodání vánočního zboží přes eshop je 17.12. Poté je možné využít vyzvednutí zboží přímo v Domě Českého Švýcarska až do 23.12.“, doplňuje Veronika Cerhová. 

Cílem e-shopu je nabízet co nejširší portfolio kvalitních regionálních produktů, které se postupně aktualizuje a doplňuje. Mezi oblíbené artikly patří regionální piva a lihoviny a likéry, káva pražená v našem regionu, sušenky nebo třeba domácky vyráběné sirupy a džemy. Vybrané produkty nesou certifikát značky “ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“, která je udělována již od roku 2010.

 „Naším záměrem je, aby certifikát získaly výrobky, které jsou spojeny s regionem, splňuji určité ekologické normy, je na nich podíl ruční práce nebo z jsou vyrobené místních surovin. Prodejem regionálních výrobků v Domě Českého Švýcarska se certifikované produkty dostanou mezi místní obyvatele a návštěvníky. E-shop naopak oslovuje přespolní zájemce o lokální produkty. S o.p.s. České Švýcarsko v tomto směru dlouhodobě spolupracujeme a propagujeme regionální producenty,“ přibližuje koordinátorka regionální značky Dana Štěfáčková z Místní akční skupiny Český sever.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko přichází i s nabídkou módních triček s motivy cílů v regionu. V nejbližší době budou do sortimentu zařazeny „plecháčky“, které jsou ideálním parťákem na turistické výlety, a oblíbenými šátky, jež se dají využít na mnoho způsobů.

Odkaz na eshop: www.eshop.ceskesvycarsko.cz