Lužické hory a České Švýcarsko spojí 130 km běžkařských tratí díky podpoře Libereckého a Ústeckého kraje

Lužické hory a České Švýcarsko spojí 130 km běžkařských tratí díky podpoře Libereckého a Ústeckého kraje

České Švýcarsko o.p.s.

Ústecký kraj tuto zimní sezónu nově přispěje na běžkařské tratě v Lužických horách a Českém Švýcarsku. Ke stávajícím 100 km udržovaných tratí v Lužických horách se přidá dalších 30 km udržovaných tratí v Ústeckém kraji.

Koordinaci a rozdělování prostředků na "ústecké" části regionu bude zajišťovat obecně prospěšná společnost České Švýcarsko vedle Svazku obcí Novoborska a Ski Polevsko na "liberecké" straně".

Trasy pro milovníky bílé stopy v okolí Rybniště, Doubice a Krásné Lípy doplní nově okruhy kolem Jedlové, Tolštejna a Jiřetína pod Jedlovou. K propojení přispělo kromě finančních prostředků také vzájemná koordinace i nově postavená lávka na Šébru na trase Lužické magistrály. Od lávky na Šébru se tak běžkaři mohou vydat hned na třemi směry: na Jiřetín, Tolštejn a dále na Rybniště. Pod Luž a na Horní Světlou po trase Lužické magistrály, na kterou navazují běžkařské tratě na německé straně v okolí Waltersdorfu. A do třetice od lávky na Novou Huť a po Kočárovce na Polevsko. Na Práchni na Lužickou magistrálu navazuje cyklostezka Varhany na Nový Oldřichov a Českou Lípu. Lužické hory a České Švýcarsko na pomyslném pomezí Libereckého a Ústeckého kraje tak za dobrých sněhových podmínek propojí přes 130 km běžkařských tratí. Během prosince se setkali všichni zástupci obcí a skútraři spolu se zástupci podniku Lesy ČR. Došlo k dohodě, kdy na velké části udržovaných stop nebude během ledna a února probíhat těžba dřeva. Výjimku tvoří těžba nutná k likvidaci kůrovcové kalamity. 

Většina skútrů v Lužických horách je osazena GPS modulem a je tak možné sledovat aktuálně upravené tratě online. Nově je tímto zařízením letos osazen skútr obce Rybniště. Ještě tuto zimu se přidá i skútr z lyžařského areálu Jedlová.

Aktuální informace k zimní úpravě lyžařských tratí najdete na webu kamzasnahem.cz v sekci Lužické hory a na facebookové stránce Lužická magistrála. Skútry s GPS lokátorem můžete sledovat na webu bilestopy.cz.