Kompenzační příspěvek pro ubytovatele, kteří pomáhají ukrajinským rodinám v nouzi

Kompenzační příspěvek pro ubytovatele, kteří pomáhají ukrajinským rodinám v nouzi

Veškeré potřebné informace a postup pro ubytovatele, kteří chtějí pomoci nebo již pomáhají lidem utíkajícím z Ukrajiny naleznete na stránkách Ústeckého kraje zde.

Pokud jste ubytovatel, který má status ubytovatele (obecní byt, penzion a pod.) a máte vhodné volné ubytovací kapacity, můžete vložit svůj hotel do registru ubytovatelů. Nejdříve je třeba vyplnit vzorovou smlouvu s Ústeckým krajem a veškeré přílohy - zde.

Pokud jste ubytovatel, který již má ubytované osoby z Ukrajiny, je třeba dodržet ten samý postup. Vyplnit vzorovou smlouvu z Ústeckým krajem, přílohy, ale navíc také formulář Vzniku a zániku ubytování, kde již jmenovitě vypíšete jména osob a od kdy jsou ubytováni. Vše naleznete na výše uvedeném odkazu.

Kraj vydal Minimální rozsah standardů pro objekty dočasného nouzové přístřeší.

Pro odesílání vyplněných vzorových smluv a příloh vyberte nejbližší ORP Rumburk nebo ORP Děčín. Pracovníci ORP provádějí kontrolu dokladů, zařízení a předají vše na kraj. Ten ubytovatele vyzve k podpisu smlouvy. Po jejím uzavření ubytovatel obdrží kompenzační příspěvek (cca 200 Kč/os./noc). Neobsazená místa kraj obsadí dle aktuální potřebnosti.

Kontakt pro Rumburk: Ivona Vyčítalová, telefon:  727 947 804, e-mail: @email 

Kontakt pro Děčín: Rudolf Kugler, telefon: 778 428 856, e-mail: @email 

Pro obecné a základní informace zřídil Krajský úřad Ústeckého kraje call centrum, jehož cílem je odpovídat veškeré dotazy související s proplácením finančních kompenzací vlastníkům nemovitostí v Ústeckém kraji, kteří poskytují ubytování lidem prchajícím z Ukrajiny.

KONTAKTNÍ ÚDAJE NA KRAJSKÉ CALL CENTRUM
■    Telefon: 475 657 817
PROVOZ CALL CENTRA
■    pondělí – pátek od 7:00 do 17:00 hodin


Seznam obcí, měst, pod který kontakt patříte a kam dokumenty poslat, zde.

Ubytování v domácnostech soukromníků se tohoto netýká. Těm bude náklady navíc kompenzovat Úřad práce, pravidla se připravují.

Děkujeme, že spolu s námi pomáháte!

 


 

O.p.s. České Švýcarsko nabízí pro dětské skupiny uprchlíků možnost zážitkových programů s enviromentální tématikou v Domě Českého Švýcarska nebo venku v Českém Švýcarsku. Nutná přítomnost překladatele. Nabízené programy na našem webu. Kontaktujte kolegyni Martinu Janečkovou: tel.: +420 777 819 913, martina.janeckova@ceskesvycarsko.cz