Dopravní omezení z důvodu bezpečnostního kácení - uzavírka silnice ze Hřenska do Mezní Louky

Dopravní omezení z důvodu bezpečnostního kácení - uzavírka silnice ze Hřenska do Mezní Louky

České Švýcarsko, 23. 12. 2019 – Z důvodu bezpečnostního kácení smrkových souší podél státní silnice č. III/25861 v úseku mezi Hřenskem a Mezní Loukou bude silnice uzavřena v termínu od 6. 1. 2020 do 28. 2. 2020, a to vždy v časech od 7.30 do 15.30 hodin. V brzkých ranních hodinách (do 7.30) a odpoledne (od 15.30) bude silnice běžně průjezdná, o víkendech je volně průjezdná celodenně. Správa národního parku děkuje za pochopení pro toto nezbytné opatření.

Aktuální informace k uzavírce silnice Hřensko - Mezní Louka a k uzavírce turistické trasy Hřensko - Tři prameny:

- na lince 434 (Děčín - Mezná) je v době uzavírky (tj. od 6.1. do 28.2.2020 v pracovní dny od 7.30 do 15.30 ) v platnosti VÝLUKA. Bezprostřední nebezpečí v okolí zastávek pominulo (vybrané stromy vytěženy) a od 15. 1. 2020 bylo možno obnovit obsluhu zastávek "Hřensko,úpravna vody" a "Hřensko,Pravčická brána".

- turisté mohli v době výluky využít autobusovou zastávku u rozcestí Tři prameny ("Hřensko, Pravčická brána") např. při výletech k Pravčické bráně jen v sobotu a neděli.

- sledujte prosím webové stránky Správy NP, kde jsou průběžně aktualizovány informace týkající se uzavírky

Důrazně žádáme všechny návštěvníky a turisty, aby dodržovali zákaz vstupu a nepohybovali se ve všední dny od 7.30 do 15.30 po silnici Hřensko - Mezní Louka. Ohrožují tím sebe i pracovníky, kteří tam provádějí těžbu. Správa NP informuje o tom, že zákaz porušují jednak ti, kteří vystoupí z autobusu u Tří pramenů a jdou se podívat, jak se kácí, tak turisté, kteří se vracejí pěšky z Pravčické brány do Hřenska a nechtějí čekat na autobus. A dokonce i ti, kteří přijedou autem a pak se jdou projít (a auto tam nechají stát).

České Švýcarsko