Celodenní jídenky DÚK

Celodenní jídenky DÚK

V souvislosti s podporou cestovního ruchu v regionu Českého Švýcarska po devastujícím požáru je nabízena i doprava zdarma formou celodenní jízdenky DÚK.

Tato jízdenka funguje již několik let a zakoupit ji může kdokoli. Pro návštěvníky, kteří využijí nabízené vouchery, však bude zdarma (více viz výše uvedené odkazy). Turistům nabízí pohodlí při cestování a možnosti, o nichž veřejnost stále ještě příliš neví a nevyužívá tak všech jejích výhod. Podrobně o síťové jízdence na webu Ústeckého kraje ->

Alespoň stručně:

Síťová jízdenka DÚK platí do 4 hodin ráno následujícího dne na celém území Ústeckého kraje ve všech zelených meziměstských autobusech, ve všech vlacích ČD (mimo mezinárodní spoje EC), dále ve vlacích GW Train Regio, AŽD, Die Länderbahn, RegioJet, v MHD v Ústí nad Labem (neplatí na lanové dráze na Větruši), Teplicích, Bílině, Děčíně, Chomutově, Jirkově, ve Varnsdorfu a v Mostě a Litvínově, v turistických vlacích DÚK a na turistických lodích DÚK na Labi, na přeshraničních linkách 398, 435, 521, 583, 585 ke státní hranici. To vše za cenu 140 Kč pro jednu osobu (existují i skupinové tarify, více viz odkaz výše).

V mapě, která je ke stažení zde, lze vidět, že jízdenka umožňuje cestování nejen v rámci samotného regionu, ale má mnohé přesahy mimo kraj, ba i do zahraničí:

Vlakem např. do Kralup nad Vltavou, Rakovníka, Žandova, Mělníka. Autobusem do míst, jako je Boží Dar, Kurort Oberwiesental, Olbernhau, Bahratal, Schmilka, Ebersbach, Seifhennersdorf, Kamenický Šenov, Žandov, Dubá, Mělník, Kralupy nad Vltavou, Velvary, Slaný, Nové Strašecí, Rakovník, Jesenice, Valeč.

Ovšem pozor - samozřejmě to platí jen na linkách jedoucích z ÚK. Těžko tedy lze cestovat např. z Karlových Var na Boží Dar s jízdenkou DÚK. Nebo z České Lípy do Dubé (ne tedy tak, že z Vdf do Prahy dojedu do Dubé na DÚK.)

Aktuální ceny jsou platné pouze do konce roku, od 1. 1. 2023 dojde k úpravě tarifů (více ke stažení zde ->)