Resort Mezná - ubytování v srdci Českého Švýcarska

Resort Mezná - ubytování v srdci Českého Švýcarska

Andrea Kadlecová

Abychom Vám ukázali další krásné místo, za kterým stojí za to dojet, navštívili jsme Romana Pluháčka, majitele Resortu Mezná. Podnikatel, který v Českém Švýcarsku působí už 22 let a člověk, který má rád lidi, jak jinak by jim mohl zasvětit téměř celý svůj život? Je také členem Destinačního fondu a člověk na správném místě. Měli jsme možnost spolu strávit hezký čas a pohovořit si o tom, jaké je to podnikat v Českém Švýcarsku.

1) Romane, Vaše penziony a apartmány se nachází v samotném srdci Českého Švýcarska, v Mezné. Jak se stalo, že jste se rozhodl podnikat právě na tomto místě?

Tak to byla úplná náhoda. Znáte to, jak kamarád kamaráda říká? Tak to byl přesně můj případ. Kamarád kamaráda se zmínil, že shání nájemce do penzionu Na Vyhlídce, tak jsem to zkusil. Po roce jsem ho koupil a od té doby se postupně rozrůstal. Po penzionu Na Vyhlídce jsem začal provozovat penzion Nad Soutěskami a na konec jsme postavili apartmány Do Údolí, které jsme otevřeli letos v květnu. Plány na další rozšíření nabídky byly velké, bohužel nám je naboural požár v národním parku, takže se budou muset o nějaký čas posunout. Všechny tři objekty pod názvem Resort Mezná si můžete prohlédnout ZDE.

Resort Mezná

2) Jakou máte standardně obsazenost a jak se na Vašem podnikání teď odrazil požár v národním parku? Mohou Vám lidé pomoci?

V době před Covidem jsme měli od začátku dubna do začátku listopadu obsazenost 80 %. V hlavní sezóně je to pak 100% obsazenost. Požár nás o tuto část roku připravil a rozjezd, který započal až 1. září, je velice pozvolný. Jsou dny, kdy v týdnu vyčkáváme zda vůbec někdo dorazí. Návštěvnost je minimálně o 50 % nižší než před požárem. Lidé nám pomohou nejvíce tím, že dorazí. Dovolená v Českém Švýcarsku je příjemná v jakémkoliv ročním období. Pravčická brána je znovu otevřená a na mimosezónu jsou navíc připraveny vouchery a doprava zdarma pro návštěvníky, díky kterým mohou na dovolené dost ušetřit.

Resort Mezná

3) Co plánujete do budoucna? A co ještě hezkého mohou u Vás hosté zažít?

V plánu bylo zřízení wellnessu u nás v resortu, bohužel nám realizaci zabrzdil požár. Nicméně se této myšlenky nehodláme vzdát a rádi bychom nabídli i další možnost relaxu, než je sauna v apartmánech. Také máme dva roky koně, na kterých se budou moci návštěvníci projet. Vyjížďky na všemilské planině, místě, kam byste se sami nevydali. Louky s krásnými výhledy a absolutním klidem jsou pro vyjížďky jako stvořené. 

Resort Mezná

4) Jste už od začátku členem Destinačního fondu Českého Švýcarska, využíváte nejvyšší členství, v čem spatřujete největší přínos Ópéesky?

Celou dobu se o nás podnikatele o.p.s. stará. A nestará se pouze o podnikatele, ale i o návštěvníky, nabízí výlety s průvodcem, informační materiály, dělá reklamu regionu, koordinuje dopravu, myslím si, že bez Ópéesky by destinace mohla jen těžko fungovat. A ještě bych rád zmínil spolupráci teď po požáru, kdy společně s Ústeckým krajem pomáhá jak může a ta pomoc je pro nás hrozně důležitá. Víme, že na všechno nejsme sami.

5) A teď už zbývá jen pozvat návštěvníky k Vám.

Jsme vyhledávaným místem díky centrální poloze, Mezná je zapuštěná do Národního parku jsme u vchodu a východu do soutěsek s výhledy na Pravčicou bránu. Máme hezkou vizi do budoucna a jsme tu proto, abychom se návštěvníkům věnovali. Nabízíme klidné ubytování s osobním přístupem. Nechceme být vysoká gastronomie, ale děláme poctivé české jídlo. Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale já to tak cítím: spokojený zákazník = spokojený personál = spokojený já a nebojím si stoupnout až na konec řady, jak jsem to řekl.

Resort Mezná

Resort Mezná je rovněž zapojen do systému ubytovacích voucherů a bezplatné dopravy. Od 1. listopadu Vás noc strávená v Resortu Mezná vyjde o 300 Kč levněji. Sleva je platná při rezervaci ubytování nejméně na dvě noci, maximálně na sedm nocí. V případě dovolené na sedm nocí tak například tříčlenná rodina ušetří na ubytování 6 300 Kč. Slevu snadno uplatníte přímo při rezervaci u ubytovatele, a to s pomocí voucheru, který je od listopadu k dostání na webu pomahej.ceskesvycarsko.cz. Každý zájemce může čerpat tuto akci pouze na jeden pobyt. Tím však výhody pro turisty nekončí. V rámci návštěvy můžete také využít bezplatnou veřejnou dopravu po celém Ústeckém kraji.