Blog

Labským kaňonem až do saské metropole Drážďany

Od pramene Labe v Krkonoších až k ústí Labe do Severního moře měří řeka Labe na 1.100 km. Protože Labská stezka nekopíruje přesně řeku v poměru 1:1, měří celá stezka na 1.270 kilometrů. Kdo by chtěl projet celou stezku naráz, měl by si rezervovat alespoň 14 dnů. Jinou možností je rozdělit si dovolenou do etap a nebo se nechat inspirovat námi a vybrat si ta nejhezčí místa na trase. Tentokrát Vás s větrem ve vlasech dovezeme z Děčína až do Drážďan, tak nasedněte a šlápněte do pedálů, bude to jízda!

Michal Horáček, Andrea Kadlecová, 29. 05. 2023

Severními Čechami na kole za lidovou architekturou

Nové možnosti poznávání kulturního dědictví nabízí cyklookruhy na česko-německém pomezí.  Pět tras bylo připraveno jako součást projektu Ústeckého kraje a jeho partnerů s názvem „Za společným dědictvím na kole i pěšky“. Cyklisté díky nim mohou od jara do podzimu objevovat nepříliš známé části Šluknovska, Lužických hor a regionu Zittauer Gebirge, které se nachází v blízkosti známějšího Českého Švýcarska. Na všech okruzích se setkají s řadou památek.

Klára Mágrová, Andrea Kadlecová, 19. 05. 2023

Českosaské Švýcarsko - kolébka turistiky

Cvak...přeneste se na chvilku do historie a nechte se unášet krajinou zrozenou z moře. Před 90 miliony lety tu totiž nic jiného nebylo. Na dně moře se dvacet let ukládal písek. Když moře ustoupilo, odhalilo mocnou sílu přírody...vznikla pískovcová hornina. Ve čtvrtohorách pak působením říční eroze souvislá pískovcová tabule popraskala a vznikla tak nejen dnešní Pravčická brána. Útvar, který ročně přiláká statisíce lidí...už v té době se začala psát historie Českosaského Švýcarska.

Rostislav Křivánek, Andrea Kadlecová, 11.04.2023

Sezóna 23 / Saison 23 / Season 23

 

  CZ  

Hřensko a jeho okolí se dočkalo nového začátku, nezapomenutelná místa Českého Švýcarska jsou opět přístupná.

Po loňském požáru zůstává uzavřena Gabrielina stezka mezi Mezní Loukou a rozcestím Pravčická brána - odbočka a také Edmundova soutěska.
Není však žádný důvod smutnit. Pravčická brána je plně v provozu a to samé platí i o Divoké soutěsce. Navíc můžete poznávat známá místa z nové perspektivy.

  DE  

Hřensko und seine Umgebung erleben einen Neuanfang, denn die unvergesslichen Orte der Böhmischen Schweiz sind wieder zugänglich.

Nach dem Brand im letzten Jahr bleiben der Gabrielensteig zwischen Mezní Louka und der Wegkreuzung „Prebischtor - Abstecher“ und auch die Edmundsklamm gesperrt.
Es gibt jedoch keinen Grund zur Trauer. Das Prebischtor ist voll in Betrieb und das gleiche gilt auch für die Wilde Klamm. Außerdem kann man die bekannten Orte aus einer neuen Perspektive entdecken.

  EN  

Hrensko and its surroundings have a new beginning; unforgettable places of Bohemian Switzerland are accessible again.

After last year's fire, the Gabrielina Trail between Mezni Louka and Pravcicka Gate and Edmund's Gorge remain closed.
But there is no reason to be sad. The Pravcicka Gate is fully operational, as is the Wild Gorge. You can also explore familiar places from a new perspective.

Andrea Kadlecová, Tomáš Adamov, 29.03.2023

Kam za dobrotami v Českém Švýcarsku

Každý z nás je má. Oblíbené podniky, do kterých když vstoupíte, tak Vás pohltí místní atmosféra a skvělé gastro. Při pohledu na hodinky najednou zjistíte, že tu sedíte hodiny a Vám to přijde, jako by uplynulo teprve pár minut. Jsou to ta místa, se kterými se loučíte jen velice těžko. Jsou to ta místa, ze kterých se Vám nechce domů, protože jejich návštěva Vám dává do života radost. Jsou to ta místa, kam se vždycky budete rádi vracet. I u nás v Českém Švýcarsku je spousta menších i větších restaurací, kaváren nebo třeba výrobců alkoholu na které jen tak nezapomenete.

 

Andrea Kadlecová, 22.03.2023

Obdivujte krásy Labského kaňonu shůry

Labský kaňon je národní přírodní rezervací a rovněž nejhlubším pískovcovým kaňonem Evropy. Výhledy na meandrovité údolí řeky Labe vám doslova vyrazí dech. Jeho krásu můžete obdivovat z mnoha vyhlídek po okolních hřebenech, je jich zde nespočet. V následujících řádcích vám tak představíme trasu, která vás provede hlavní částí kaňonu a zároveň vás vezme na ta nejvýznamnější a nejkrásnější vyhlídková místa v okolí.

 

Tereza Tůmová a Andrea Kadlecová

Brtnické ledopády, Tolštejn a Jedlová, Růžová nebo Pravčická brána mají v zimě úplně jinou atmosféru

Sníh pomalu slézá i z těch nejvyšších kopců v Českém Švýcarsku, venku je příjemných pár stupňů nad nulou, jarní prázdniny jsou pryč a proto je teď ideální chvíle, kdy vyrazit do Českého Švýcarska a navštívit ty největší highlighty.

Když vyrazíte ráno, může se Vám stát, že půjdete úplně sami. Přes den potkáte jen pár turistů. České Švýcarsko Vám nebude nikdy blíže, než právě teď. Bez davů turistů, jen v souladu s přírodou a skalami.

Andrea Kadlecová, 15.02.2023

Pojďte zažít Děčínský Sněžník jinak

Pokud někdo zavítá do Děčína, s největší pravděpodobností navštíví i jednu z jeho vyhlídkových dominant - Děčínský Sněžník. Na nejvyšší stolovou horu Česka se dá dostat různými způsoby, v okolí vyhlídky jsou dostupné silniční cesty i mnohé turistické stezky. V tomto blogu vás však vezmeme na trasu, která mezi turisty není natolik známá a můžete ji zkusit i v současných zimních měsících.

Tereza Tůmová a Andrea Kadlecová
Saxon-Bohemian Switzerland