Blog

Šlápněte do pedálů v Českém Švýcarsku

Vyrazit na kolo v Českém Švýcarsku už není tak velká utopie, jak by se dříve mohlo zdát. Dneska už nepotřebujete extrémně vytrénované nohy a silnou vůli, stačí vám elektrokolo. Nu což, od toho přeci ta technika je, aby nám pomohla dosáhnout cíle. A proto v Českém Švýcarsku dnes narazíte na daleko více cyklistů, než tomu bylo dříve. A proto se i my čím dál tím více zaměřujeme na cyklistiku. České Švýcarsko je totiž rájem na objevování. Úzké silničky, krásná příroda, když si dobře vyberete, tak absolutní soukromí. Ne jen tak zbůhdarma se u nás organizuje plejáda mezinárodních cyklistických závodů. Tak šlápněte do pedálů a mějte vítr ve vlasech. 

Anna Škopková, Michal Horáček, Andrea Kadlecová, 06.06.2024

V Českém Švýcarsku začíná hlavní sezona. Máme pro vás praktické tipy, jak si ji užít naplno

Krajina fascinujících skalních útvarů, mohutné pískovcové věže i hluboká údolí a říční soutěsky. České Švýcarsko je lákavou volbou pro prodloužený víkend nebo delší dovolenou, ať už si chcete vychutnat turistiku či odpočinek uprostřed přírody. Poradíme, kam se vydat hned v jarních měsících a jak si pobyt zpříjemnit.

Andrea Kadlecová, 17.05.2024

Tour de Feminin 2024 – na startu bude opět plno

Cyklistický etapový závod žen Tour de Feminin v okolí severočeské Krásné Lípy napíše letos v květnu svou 35. kapitolu. Podnik, který se poprvé jel v roce 1988, je už roky pevnou součástí mezinárodního kalendáře. Je zařazen do kategorie UCI Women Elite 2.2. Letošní ročník startuje ve čtvrtek 23. května v Krásné Lípě časovkou, v neděli odpoledne na stejném místě závod po čtyřech etapách vyvrcholí.

Jakub Trmal, Andrea Kadlecová, 06.05.2024

6 prvomájových důvodů proč navštívit České Švýcarsko

Jak spolehlivě poznáte, že zima pominula? Jistě, když ze země vykoukne první sněženka a na okreskách se rozezní hluk motorek. Že je načase uklidit zimní lenošení na dno skříně a vyrazit směr příroda ale zaručeně poznáte i podle toho, že se vám zase začnou zapalovat lýtka! 

Pro ty, kdo se na to už teď těší, je tady článek o tom, jak v Českém Švýcarsku co nejlépe trávit zamilované víkendy. Oslavovat lásku v trávě mezi rašícím podbělem je totiž sice romantika, ale jen na chvilku. Komplexnější oslavy je dobré naplánovat na místo, kde se k tomu i dobře najíte, napijete, přespíte a dopřejete tělu hluboký odpočinek. Vybrali jsme pro vás šest takových míst v Českém Švýcarsku od Tisé až po výběžek.

 

Anna Škopková, Andrea Kadlecová, 25.4.2024

Nebojte se Pekel Severu. Naopak, těšte se na zážitky na druhou. Začíná RoadCup!

V sobotu 23. března byli na letňanském výstavišti v rámci veletrhu FOR Bikes slavnostně vyhlášeni vítězové RoadCupu 2023 a tím byl také odstartován nový ročník, již sedmý v pořadí. Po úspěchu premiéry double Pekla Severu Road se po roce blíží další. Žádný strach, naopak. Můžete se těšit na zážitky na druhou. O víkendu 20. a 21. dubna.

Tomáš Nohejl, 28.03.2024

S Dopravou Ústeckého kraje můžete zažít velké dobrodružství za málo peněz

Milí přátelé a příznivci Českého Švýcarska, celou zimu jsme na Vás mysleli a s kolegy z dopravního oddělení Ústeckého kraje jsme připravovali novinky  a mnohá opatření v dopravě tak, aby se Vám do skal a na výlety autobusy, vlaky nebo lodí jezdilo ještě lépe než doposud. Nabízíme Vám pár praktických tipů, jak využívat nejlepší produkty v dopravě. Tak si držte klobouky, bude to jízda.

Jiří Rak, Andrea Kadlecová, 19.03.2024

Českým Švýcarskem zadními vrátky

Pojďte se s námi projít Českým Švýcarskem tak, jak to málokdo zažije. Chceme vám ukázat, že zimní a jarní počasí může být tou nejlepší kulisou pro nezapomenutelné cestovatelské zážitky. Že když ze stromů (kromě dubu, samozřejmě:) opadá listí, je přesně o to víc vidět do kraje. A že když občas sejdete z hlavní cesty nebo se prostě vydáte jinudy než všichni ostatní, můžete se stát, že objevíte poklad. Což platí nejen v nejmladším národním parku Česka, ale i v životě. 

Anna Škopková, Andrea Kadlecová, 26.2.2024

Křehká pozvánka do Lužických hor

Sklářská tradice trvající více jak 700 let je to, na co jsou v Lužických horách skutečně hrdí. Na Novoborsku najdete nejstarší sklářskou školu na světě, nejstarší sklářské muzeum ve střední Evropě, nejšikovnější řemeslníky, věhlasné umělce a známé značky jako Preciosa, Lasvit nebo Crystalex. Kromě nich tu působí celá řada menších rodinných hutí a rafinérií, které jsou osobité a pro návštěvníky velmi atraktivní. Kamenický Šenov, Nový Bor a okolí jsou doslova Mekka českého sklářství. A my vás do některých z nich pozveme. 

Marie Kárová, Andrea Kadlecová, 14.02.2021

Švýcarské prázdniny - jarní prázdniny s dětmi v Českém Švýcarsku

Místo fialových krav bývaly na dohled dnešního Českého Švýcarska před necelým půlstoletím fialové mlhy z ústecké chemičky. Dnes je všechno jinak a národní park je pokladnicí vzácných druhů rostlin i zvířat. Vrátili se sem pstruzi, ledňáčci nebo třeba sokol stěhovavý. Proč byste tu tedy, koneckonců, nemohli jarní prázdniny strávit i vy a vaše divoká zvěř? :)

Anna Škopková a Andrea Kadlecová, 31.1.2024