Sklárna AJETO Lindava

Priorita (od největší po nejmenší)
800

Sklárna AJETO Lindava

Popis

Tenhle zážitek na vás čeká už mimo hranice Českého Švýcarska a Českého nizozemí, konkrétně v obci Lindava v sousedních Lužických horách.

Není to sem ovšem daleko a získaný zážitek se máločemu vyrovná. V zářivě růžovočervené budově sklárny vás čeká exkurze, na jakou nezapomenete. Můžete buď využít služeb průvodce, anebo jít sami. Až dojdete na ochoz hutě, budete mít na chvíli pocit, že jste se ocitli v pekle. Pod vámi budou u otevřených výhní tančit čertovsky talentovaní mistři skláři s dlouhými píšťalami a dost možná tu zastihnete některého z předních světových sklářských výtvarníků, jak si nechává realizovat své vize. Ochoz je vybaven informačními tabulemi, takže v každé chvíli víte, nač se díváte. Podíváte se i do dalších prostor sklárny a odcházet budete s očima na vrch hlavy. V přilehlé Sklářské krčmě to všechno můžete zajíst a zapít, ale především si tu můžete leccos vyzkoušet sami. Tahle krčma je totiž velmi hravá. U malé sklářské pece si sami, samozřejmě pod dohledem a za pomoci zdejších machrů, vyfouknete vázičku nebo si můžete troufnout i na půllitr nebo karafu. Hned vedle je korálkářská dílna, kde vám sličná umělkyně vysvětlí, co a jak, poví vám něco o korálkářství a jeho historii, a vy si budete moci sami vyrobit drobný šperk – na výběr je spousta variant. Z vyhřáté krčmy pak budete hledět na sněhem zastlanou zahradu a budete-li mít chuť se vydat brázdit sníh, můžete. Najdete tu rybník se skleněným rákosím, skleněné rostliny, které nevadnou a neztrácejí barvu ani v zimě. Nebude se vám odtud chtít.

Otvírací doba

Sklárna je logicky otevřena pouze ve všední dny od 9 do 13 hodin – když mistři skláři makají. To krčma vás přivítá denně od 9 do 16 (v neděli se otevírá v 10 hodin), v sobotu pak až do 17 hodin.

Telefon
+420 487 751 613
E-mail
@email