Oblastní muzeum v Děčíně

Priorita (od největší po nejmenší)
850

Oblastní muzeum v Děčíně

Popis

Ruku na srdce, v létě má člověk tolik nejrůznějších možností, jak se zabavit a co objevovat, že na muzea pohříchu nezbývá čas. Ale v zimě? Příroda spí a muzejní expozice lákají a vtahují do domů, které často samy mají pozoruhodnou historii.

Tak třeba někdejší lovecký zámeček Thun-Hohensteinů, ve kterém sídlí děčínské muzeum. Nejslavnější a nedávno občerstvenou expozicí je tu Vývoj lodní dopravy na Labi. Tady se dozvíte, jaké lodi dříve brázdily labský proud, jaký náklad vezly, jak se rozvíjela paroplavba, co vlastně byl a jak fungoval řetězový parník – a leccos si i sami vyzkoušíte, třeba posunout kormidlo na jihojihovýchod nebo nahlédnout do průzoru historického skafandru. V expozici nazvané Město na louce vás omámí archeologické nálezy z Mariánské louky pod děčínským zámkem, cedulka Ptactvo Děčínska zase uvozuje velmi oblíbenou expozici, ve které opeřence žijící v okolí nejen uvidíte, ale i uslyšíte! A nepůjde jen o nějaké ty kosy a sýkorky – znáte třeba bělořita šedého, moudivláčka lužního, šoupálka dlouhoprstého, zvonohlíka zahradního? A napadlo by vás, že králíček může létat? Co by to bylo za oblastní muzeum bez historické expozice města. Procházka starým Děčínem je expozice, v níž se projdete zaniklými zákoutími městských uliček, hradeb a bran, dozvíte se, že i v Děčíně bývala Loreta, dokonce přímo na náměstí, zamíříte na terče někdejších ostrostřelců…

Otvírací doba

Muzeum otevírá v zimě v 9 hodin a zavírá v 17 hodin. Pamatujte ale, že v pondělí je zavřeno a od ledna do dubna je zavíracím dnem i úterý.

Telefon
+420 412 531 549
E-mail
@email