Dům Českého Švýcarska Krásná Lípa

Priorita (od největší po nejmenší)
950

Dům Českého Švýcarska Krásná Lípa

Popis

Dům Českého Švýcarska. Dům plný zážitků. Stojí na Křinickém náměstí v Krásné Lípě a jeho přízemí i suterén jsou rájem dětí a turistů.

Jednak je tu jedno z nejlepších informačních center v kraji, především vás ale dozajista zláká dvoupodlažní interaktivní expozice nazvaná České Švýcarsko – život, tajemství, inspirace. Je to takový národní park v kostce a ještě pod střechou! Dá se tu vystoupat na rozhlednu, roztočit větrný mlýn, nahlédnout do sopouchu, šplhat po skále, projíždět s formany krajinou křížků, mlýnů, skalních kaplí a výklenků, vyzkoušet si ve skoro skutečné sklářské peci, jaké to je, být sklářem a foukat z horké hmoty křehkou krásu, můžete se hrabat v písku a hledat pravěké střepy, nazout sněžnice a prubnout, jak se v nich chodí, hmatem hádat, na jaký povrch saháte, být na chvíli botanikem nebo třeba kartografem, zahrát si na dendrofon a zjistit, jak zní které dřevo, vžít se do kůže fotografa z dob počátků turismu anebo se pohodlně usadit a kreslit nebo malovat, protože právě okouzlení malíři kdysi dali tomuhle kraji jméno. Můžete ale také pronásledovat jezevce klikatou norou, koukat s otevřenou pusou na filmy či audiovizuální performance, běhat po schodech kolem lososího přechodu a neustále hádat a uhadovat, co k čemu slouží, jak to funguje a proč to tak je.

Otvírací doba

Informační středisko v Domě Českého Švýcarska, kde se dají koupit vstupenky do souběžně otevřené expozice, je otevřeno po celý rok, denně, v zimě od 9 do 16 hodin.

Telefon
+ 420 775 552 789
E-mail
@email