Koloběžky & in-line brusle v Českém Švýcarsku

Koloběžky & in-line brusle v Českém Švýcarsku

Vzhledem k tomu, že koloběžky během posledních pár let opravdu nabírají na popularitě, rozhodli jsme se, že dnešní článek věnujeme tipům, kam na koloběky. Potěšíme však i milovníky in-line bruslí. Též věnujeme prostor tipům, kam na “inlajny”

kolobrndy

Koloběžky mají tu výhodu, že jízdu na nich zvládne každý. Jsou rychlejší než chůze a děti rozhodně ocení, když nebudou muset šlapat po svých. Takový koloběžkový výlet můžete směřovat třeba do Labského údolí, kde podél Labe vede cyklostezka. Nejedná se o nijak náročnou trasu, cyklostezka vede převážně po rovině, a tudíž je vhodná i pro in-line bruslaře. 

Dalším tipem na koloběžkovou projížďku je Česká silnice. Jedná se o cyklostezku a zároveň i stezku naučnou. Začíná ve Vysoké Lípě a končí v Jetřichovicích, celková její délka je 6 km. 

Pro odvážné nabízí firma Active point sjezd na koloběžkách z Děčínského Sněžníku. Tato firma disponuje i půjčovnou koloběžek. 

Co se in-line bruslí týká, stezka podél Labe je opravdu dlouhá. Proto je na vás, zda si zvolíte část u Děčína anebo naopak navštívíte naše německé sousedy a dojedete na bruslích z Bad Schandau až do Drážďan.

Apelujeme na vás, abyste i na koloběžkách a bruslích mysleli na svou bezpečnost, a tudíž nezapomněli především na přilbu či jiné dodatkové chrániče.

P.s. Nezapomeňte se kouknout na naše nové video od talentovaného Lukáše Matochy, který zachytil třídenní "sustainable trip" partičky cestovatelů za příběhy lidí a krajiny v našem regionu.