Týden oslav dvacátého výročí založení obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko

Týden oslav dvacátého výročí založení obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko

České Švýcarsko o.p.s.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko pořádá u příležitosti dovršení dvacátého roku své činnosti Týden oslav. Řetězec akcí začíná v pondělí 11.října 2021, vrcholit bude v sobotu 16. října 2021.

Nejde nám o nějaké plané plácání se po zádech nebo nostalgické vzpomínání. Chceme připomenout, co se podařilo a vysvětlit, jakou další cestu jsme zvolili. Chceme s dvacetiletým odstupem poukázat na změnu, která v regionu následkem práce naší společnosti nastala, změnu, která ze dne na den není tak patrná, jako z nadhledu dvou desetiletí. Oslavovat budeme především další prací – odbornými exkurzemi, konferencí, spoluprací s influencery. A v sobotu se budeme těšit na všechny, kdo se budou chtít přijít podívat do Domu Českého Švýcarska, třeba na komentovanou prohlídku naší expozice,“ říká ředitel Jan Šmíd.

Bohatý program Týdne oslav začíná třemi dny věnovanými především odborné veřejnosti a médiím.

11. - 13. 10. 2021
Od pondělí do středy proběhne Influencer Trip do Českého Švýcarska. Tento unikátní koncept přivede skupinu tvůrců obsahu a influencerů z cestovatelské platformy Worldee do regionu, umožní jim navštívit atraktivní místa, ale také poznat příběhy aktivních lidí, hybatelů oblasti – výrobců, podnikatelů, tahounů komunit. Projekt je realizován v duchu zásad udržitelnosti turistického ruchu. Masivní odraz na sociálních sítích pak umožní lidem podívat se na kolorit, jedinečnost a krásu Českého Švýcarska očima těch, které sledují a jejichž úhel pohledu je pro ně inspirativní.

12. 10. 2021
V úterý se uskuteční Odborná exkurze členů Destinačního fondu do Saského Švýcarska. Členové destinačního fondu a novináři, kteří projeví zájem o účast na exkurzi, navštíví turistické atraktivity v Sasku, seznámí se s místními specifiky, službami i systémy a příklady v praxi fungujícího etablovaného cestovního ruchu. 

13. 10. 2021
Ve středu je na programu Konference destinačního managementu a marketingu. Ta proběhne od 15:00 v Domě Českého Švýcarska. Jde o akci určenou odborné veřejnosti. Proběhne osm panelů, prezentovány budou současné trendy v prezentaci destinací, on-line nabídky služeb, marketingu, produktů cestovního ruchu, start-upových platforem, hotelnictví, influencer marketingu…

15. 10. 2021
Od 17:00 začíná v pátek v Domě Českého Švýcarska Slavnostní večer pro zvané hosty, jehož součástí bude i zahájení outdoorové výstavy na Křinickém náměstí a koncert v kostele sv. Máří Magdaleny.

Výstava mapující historii 20 let Obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko bude přístupná od 15.10. do 15.11.2021 na na Křinickém náměstí v Krásné Lípě před Domem Českého Švýcarska. 

16. 10. 2021
Sobota je dnem určeným široké veřejnosti. Připraven bude trh se stánky partnerů ČŠ o.p.s., regionálních výrobců i stánky s tematikou environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Expozice v Domě Českého Švýcarska bude otevřena a bude možné ji projít dokonce s průvodcem. 

Oficiální webové stránky k oslavám 20. výročí: www.ceskesvycarsko.cz/cs/oslavy 

Novináři, kteří mají zájem o účast na exkurzi nebo na slavnostním večeru, kde bude vymezen prostor pro rozhovory, nechť kontaktují ředitele České Švýcarsko o.p.s. Jana Šmída na telefonu +420 777 819 184 nebo mailu @email

 

Konference - plakát

 

Rezervace místa kliknutím ZDE

Saxon-Bohemian Switzerland