Uzavírka silnice z Hřenska na Mezní Louku

Uzavírka silnice z Hřenska na Mezní Louku

Tomáš Adamov
Uzavírka silnice Hřensko - Mezní Louka
Uzavírka silnice Hřensko - Mezní Louka

Od středy 1.3.2023 do cca 31.3. bude uzavřena silnice z Hřenska na Mezní Louku z důvodu hrozícího nebezpečí zřícení skalních bloků nad zastávkou “Hřensko k soutěskám” u penzionu Klepáč.


Upraveny jsou také autobusové linky. Linka 434 bude po dobu trvání prací mimo provoz. Pro linku 438, 436 a 404 platí výlukové jízdní řády, viz níže. Autobusy na Mezní louku budou jezdit až do odvolání přes Jetřichovice.

Uzavírka silnice Hřensko - Mezní Louka
Uzavírka silnice Hřensko - Mezní Louka

Na Pravčickou bránu, na Mezní Louku, Meznou a do Vysoké Lípy se od Hřenska dostanete autem objízdnou přes Jetřichovice. Instalace značení dle SÚS ÚK proběhne do pátku 3.3. 

Pro návštěvu Pravčické brány autem je možné využít parkoviště U Vodopádu přístupné od Jetřichovic přes objízdnou trasu. Z tohoto parkoviště je možný nástup na Pravčickou bránu tak, že se pěšky vracíte směrem na autobusovou zastávku Tři prameny, odkud už následuje výstup na Pravčickou bránu a stejnou cestou zpět. Pravčická brána je do 31.3. otevřena pátek - neděle od 10 do 16 hodin. Od Velikonoc se předpokládá denní provoz. 

Od Jetřichovic se do Hřenska dostanete po objízdné trase přes Srbskou Kamenici, Růžovou a Janov. 

Předpokládaný termín ukončení uzavírky je 31.3.2023.

Majitelem komunikace je Ústecký kraj a majitelem chodníků a autobusové zastávky je obec Hřensko. Správa NP České Švýcarsko jako správce pozemků, ze kterých ohrožení pramení, zahájila sanační opatření a přípravu pro bezpečnou likvidaci ohrožujících skalních bloků, díky tomu se řešení celé situace podstatně zrychlí.

Mapa uzavírky silnice Hřensko - Mezní Louka
Uzavírka silnice Hřensko - Mezní Louka

Všechny zúčastněné strany ubezpečily, že nyní dělají maximum pro znovuotevření důležité komunikace pro místní občany, zásobování i turisty. Situaci koordinuje krizový štáb Ústeckého kraje.

Bohužel, to pro nás všechny znamená další komplikace, ale alternativní cesty jsou k dispozici, tak věříme, že to opět zvládneme. V případě potřeby budeme dále informovat.

 

Náhradní jízdní řád - linka X438

Náhradní jízdní řáda - linka X438

Z vyjádření odboru dopravy ÚK plyne:

Uzavírkou bude ovlivněn provoz na obou linkách jedoucích z Hřenska a to 434 do Krásné Lípy a 438 do Mezné. Primární snahou je zabezpečení dopravní obslužnosti místních částí Mezní Louka a Mezná.

Linka 434

Linka 434 po dobu trvání prací není v provozu. Prioritou je zajištění obsluhy Mezní Louky a Mezné, k čemuž je zapotřebí využít jednak vozidlo této linky, ale především řidiče této linky.

Linka 438

Linka 438 jede ve dvou trasách. Základní trasa je z Děčína do Hřenska na zastávku nábřeží, kde je linka ukončena. Tato větev jede ve svých časech a ve stejné četnosti jako pravidelná linka 438. Nadto v pracovní dny s jedním odpoledním spojem po 15. hodině z Děčína, které běžně zajišťuje linka 434, především pro přepravu školních dětí zpět do Hřenska. Druhá větev jede přes Srbskou Kamenici a Jetřichovice do Mezní Louky a Mezné s tím, že zastavuje také na zastávkách linky 434 mezi Jetřichovicemi a Vysokou Lípou. Tato větev má zachován stejný rozsah do Mezné jako za běžného stavu. Během víkendu je rozsah oproti běžnému stavu mírně rozšířen v návaznosti na linku 434.
 

Linka 436

Linka 436 má doplněn odpolední spoj pro obsluhu Vysoké Lípy v 15:35.
 

Linka 404

Linka 404 má pro obsluhu Kyjova a Doubic doplněny dva spoje v 11:58 a v 14:48.
 
Saxon-Bohemian Switzerland