Zveme Vás na kulinářský den snů

Zveme Vás na kulinářský den snů

Zavřete oči a představte si, jaké by to bylo na jeden den jen tak vypnout a celý den, nedělat nic jiného, než si užívat podmanivou atmosféru místních podniků, jejich vytříbenou gastronomii podávanou sympatickou obsluhou. Zní to jako sen? Tak si pojďte dopřát toho luxusu a alespoň jeden den se nechte hýčkat. 

Každý máme své podniky, které milujeme. V Českém Švýcarsku se začínají rodit nové a nové, jako houby po dešti. Děkujeme za to, protože dobrého jídla a pití není nikdy dost. Zkuste tedy s námi, podle našich doporučení, strávit svůj kulinářský den snů. 

Bohemian Coffee House

Začněte den s kávou, třeba u rodiny Dužárových v Bohemian Coffee House. Jedno z nejsympatičtějších míst ve výběžku Vás pohltí. Rodinná kavárna s pražírnou je situována v Rumburku a je to rozhodně místo, za kterým stojí dojet, ať jste v kterémkoliv koutě Českého Švýcarska. Každému přeji mít to štěstí a zastihnout zde Jiřího Dužára, jehož dalším dítětem kavárna je. Ukáže Vám srdce kavárny - pražírnu. Kávová zrna letí přímo z Mexika z farmy Rancho La Victoria, poté se upraží a vy máte možnost vychutnat si vynikající výběrovou kávu. Prostředí, které je obklopeno často výstavami umění, Vás pohltí natolik,  že budete mít chuť zde zůstat celý den. A ani to není problém. V kuchyni se totiž pečou ty nejlepší dorty a koláče a celodenní snídaně k tomu, to prostě chcete. 

A jeden malý tip od Jirky: „Kromě kávy ochutnejte jednu ze šesti čokolád z Míšiny čokolády. Její ručně vyrobené čokolády získaly od roku 2017 více jak 30 ocenění z celého světa".

Bohemian Coffee House

 

Přečtěte si noviny, popovídejte si a dejte si pár sklenek vínka, k snídani totiž chutná úplně jinak. Ale nechte si ještě rezervu, čeká Vás totiž výborný oběd U Fořta, kde jídlo milují a je to znát. Tradiční receptury jsou hýčkány a vy si tak můžete užít jak klasickou českou kuchyni, tak i kuřecí prso s tarhoňou nebo steak z lososa s černou čočkou beluga. I přesto, že restaurace je na Mezní louce, která je turisticky velmi vytížená, tak nebudete dlouho čekat. A kdo by přece jen chtěl protáhnout nohy na výletě a uvítal by něco expres, tak si může dát české rychlovky z výdejového okénka. Když se rozhlédnete kolem, tak uvidíte i informační centrum a netradiční ubytování v senících či 200 let staré hájence, které k Fořtovi patří. 

A tip přímo od zdroje? „Nezapomeňte ochutnat Fořtovu 12°, pivo, které vzniklo ve spolupráci s děčínským pivovarem Kapitán nebo vlastní sirup ze smrkových výhonků".

U Fořta

Jen pár minut autem, na dokonalém místě, kousek od Šaunštejna a Malé Pravčické brány, najdete čerstvě zrekonstruovaný Hotel Kortus z roku 1868. Manželům Kortusovým se povedlo to, v co už nikdo nedoufal. Vdechnout bývalému zájezdnímu hostinci znovu život. Kámen, stoleté trámy, všudypřítomné dřevo naladí tu správnou selskou atmosféru. Projděte se nenáročnou cestou na nově zrekonstruovaný skalní hrad Šaunštejn a až Vám vyhládne, tak se vraťte a na terásce, společně zachumláni v dece, při svíčkách a výborném flank steaku, se skleničkou míchaného drinku v ruce, načerpejte dokonalou atmosféru okamžiku. Jediné, co by Vám snad mohlo po tomto krásném dnu chybět je sladká tečka na závěr. Co takhle domácí štrůdl?

Hotel Kortus

Kulinářských dní byste v Českém Švýcarsku mohli strávit nespočet. Podniky, které máme rádi, jsou rozesety v každém koutě. Vyjmenovat je všechny nemůžeme, ale pár dalších tipů Vám rádi dáme:

Kam dále nejen na kávu? Kavárna Nostalgie v Krásné Lípě, Coffe and Books v Děčíně nebo Bylinková čajovna v Nobilis Tilia.

Kam nejen na oběd? Na Stodolci, Stará hospoda v Doubici, Ave Restaurant v Jiřetíně pod Jedlovou nebo Lužan v Rumburku.

Kam na romantickou večeři? Hotel Ostrov, Wellness Hotel Zámeček, Garden Hotel Mezná nebo Resort Mezná.

Hotel Ostrov

Co si dát na závěr dne? Pivo Falkenštejn nebo Kocour nebo destiláty od GALLI DISTILLERY? To už necháme na Vás...

Falkenštejn

GALLI DISTILLERY

Saxon-Bohemian Switzerland