Knižní novinky na e-shopu Českého Švýcarska aneb čtení na dlouhé zimní večery

Knižní novinky na e-shopu Českého Švýcarska aneb čtení na dlouhé zimní večery

České Švýcarsko o.p.s.

Toužíte po novém čtení? Originální a poutavé publikace s regionální tématikou, kuchařka nebo pohádky pro nejmenší. Knihy z Českého Švýcarska a Lužických hor jsou nachystány jen pro vás. Tak si pojďte vybrat.

 

Studenec ořez

Život obyvatel v krajině pod Studencem v běhu času

REGIONÁLNÍ česko-německá publikace, která navazuje na knihu „Krajina pod Studencem v průběhu času“ vydanou spolkem v roce 2010.
Autorka: Jitka Tůmová

 

 

Geologie

Geologie Českosaského Švýcarska

OBSÁHLÁ publikaci o neživé přírodě přeshraniční pískovcové oblasti Českosaského Švýcarska. 26 GEOLOGICKY zajímavých lokalit z české i saské strany území.

 

 

Pověsti

Pověsti z Lužických hor 1.díl

Lužické hory se řadí rozlohou i nadmořskou výškou k našim menším pohořím, ale pro svou malebnou skromnost mají mnoho ctitelů. Nejen jim jsou určeny pověsti, pohádky a vyprávěnky z kraje přímo pod Luží. Ožívají v nich skřítci Lužníci, víly, dobří lidé i vykutálení darebové. 

 

 

Pověsti 2

Pověsti z Lužických hor 2.díl

Pověsti Lužických hor. 2. díl pověstí a pohádek z kraje pod Luží od Hany Doskočilové.

 

 

Krajina

Krajina skal - Toulání Lužickými horami

Krajina skal - Toulání Lužickými horami, Marek Řeháček. Obsah publikace Krajina skal vznikal prakticky od roku 1995, kdy autoři přišli do tehdy zcela nepopsané krajiny na Nise s cílem jí vzdát hold. Texty a obrázky publikovanými více než dvě desetiletí na pokračování v měsíčníku Hrádecko.

 

 

Kuch

Kuchařské příběhy z Bohemian Cottage

Kuchařská prvotina babičky Ireny Boháčové z Krásné Lípy. Praktické karty s recepty bez masa propojují tradiční a mnohdy zapomenutá česká jídla a kreativitu toho, kdo právě drží vařečku v ruce!
 

Saxon-Bohemian Switzerland