Za výhledy na Saské Švýcarsko

Za výhledy na Saské Švýcarsko

Délka
9,00 km
Časová náročnost
4,5 hod.
Náročnost
středně náročná trasa
Typ trasy
pěší trasa
Popis

Mikulášovice koupaliště (zelená) – Wachberg (modrá) - Wachberg (restaurace, dětské hřiště) (červená) - Weifberg rozhledna (červená) - Mikulášovice/Hinterhemsdorf – CZ/D (žlutá) – Mikulášovice Koupaliště.

Zaparkujte v Mikulášovicích u příjemného lesního koupaliště. Vydejte se po zelené značce. Stoupáte loukami a lesem, chvíli jdete po staré Zlodějské cestě a odbočíte lesem, kde přejdete  hranici do Saska. Krátkým výstupem dosáhnete vrcholu Wachbergu, dříve zvaného i Švýcarská koruna.  Z terasy před výletní restaurací (možnost občerstvení)  se vám otevře výborný výhled jižním směrem, od Jedlové a Studence k Růžáku, Děčínskému Sněžníku a Krušným horám. V popředí dominují skály pod Velkým a Malým Winterbergem,  patrné zvláště za dopoledního osvětlení, a stolové hory s Liliensteinem. Pod vámi se rozkládá malebná obec Saupsdorf s podstávkovými domy.

Pokračujete k východu po modré značce lesními cestami a pěšinami po úbočí hraničního hřebene na louku pod horou Weifbergem, kam vystoupíte alejí po červené značce. Ze stále otevřené rozhledny přehlédnete celé Českosaské Švýcarsko, v popředí je rekreační obec Hinterhermsdorf.

Po návratu alejí pokračujete po žluté značce směr Mikulášovice, stále lesem: Překročíte hranici a stoupáte na hřeben  na místo Hantschberg, kde přetnete Zlodějskou cestu a po asfaltové silničce sestoupíte zpět k mikulášovickému koupališti.

Zajímavosti:

  • Koupaliště Mikulášovice 
  • Restaurace, vyhlídková terasa a dětské hřiště Wachberg (Švýcarská koruna)
  • Rozhledna na Weifbergu

Praktické informace:

Koupaliště v Mikulášovicích je velmi pěkně udržováno a patří k nejlepším v regionu. Trasa vede přes německé území, v chatě na Wachbergu je možné občerstvit se (EUR s sebou).

Hodnocení
Mapa
 
pesi_8.gpx57.45 KB
Saxon-Bohemian Switzerland