S Rosťou Křivánkem a Jirkou Rakem připravujeme novou brožuru o Českém Švýcarsku

S Rosťou Křivánkem a Jirkou Rakem připravujeme novou brožuru o Českém Švýcarsku

Rostislav Křivánek

To je mi ale návštěva! Tak jenom pojďte dál. Na kafe a kus koláče vás nepozvu, když jste tu jen virtuálně, ale rád vám ukážu, co právě dělám…

Zrovna píšu pro České Švýcarsko o.p.s. úplně nový typ brožury o Českém Švýcarsku a Českém nizozemí. Od Jirky Raka mám seznam pozoruhodných míst v celé oblasti od Tisé až po Jiříkov a každému bude věnována jedna stránka. Nic technického, znáte mě, takové poetické obrazy ve slovech. Bude z toho podobná brožura jakou mají Lužické hory. A hrozně mě to baví!

Rostislav Křivánek u pracovního stolu

 

Teď zatím píšu o místech, která dobře znám. V plánu je i pár takových, která ještě musím projít. Tak snad jaro nebo počínající léto tuhle těžkou deku z celé planety sejme a my se někde tam mezi skalami a údolími třeba potkáme. (Malý kvíz: Jakou že knihu jsem to právě vytáhl z knihovny?)

Rostislav Křivánek nabírá inspiraci

 

Můžete se těšit i na blízké okolní cíle, především takové, ke kterým pohodlně dojdete pěšky. Nakoukneme tedy do Saského Švýcarska i do Lužických hor, Horní Lužice nebo Křišťálového údolí. Tak díky za návštěvu, já jdu zase psát. 

Rostislav Křivánek - na shledanou v lepších časech...

 

Opatrujte se a na shledanou v lepších časech!

Rostislav Křivánek

Saxon-Bohemian Switzerland