Výluka autobusů - úplné uzavírka silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem

Výluka autobusů - úplné uzavírka silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem

Odbor dopravy a silničního hospodářství, Krajský úřad Ústeckého kraje

Z pověření vedoucího oddělení dopravní obslužnosti Ing. Jakuba Jeřábka Vás informujeme o chystané úplné uzavírce silnice II/265 mezi Krásnou Lípou a Krásným Bukem plánované od 28. dubna do 18. května 2021. V souvislosti s touto uzavírkou dochází k rozsáhlým změnám v obsluze oblasti autobusovými linkami DÚK.

Linka 405 Rumburk-Staré Křečany-Krásná Lípa-Doubice

Až na výjimky jsou spoje linky 405 zakomponovány do linky 407. Spojení Starých Křečan s Rumburkem bude zajišťovat primárně linka 409 Varnsdorf-Rumburk-Mikulášovice-Dolní Poustevna (v pracovní dny v hodinovém taktu, víkendy v dvouhodinovém).

Výlukový jízdní řád

Linka 407 Brtníky-Krásná Lípa-Varnsdorf

Linka bude vedena po objízdné trase z Krásné Lípy přes Doubici a Kyjov do Zahrad a dále do Brtníků přes Vlčí Horu nebo Panský (každá větev vždy v jednom směru) – týká se spojů, které za standardního stavu pokračují do Brtníků. Dochází k mírným časovým posunům na odjezdu/příjezdu z/do Varnsdorfu, v Brtníkách jsou v rámci možností daných značně prodlouženou jízdní dobou zachovány přestupy na Mikulášovice, resp. vytvořeny nové návaznosti na Rumburk na lince 409. Připomínáme, že v Krásné Lípě navíc není možný průjezd ulicí Dittrichova od náměstí do ulice Doubická a trasa linky bude vedena po silnici II/263 ke křížení s ulicí Elišky Krásnohorské a odtud dále do Doubice (týká se též linky 434 viz níže).

Víkendová obsluha linky 407 povede z Varnsdorfu do Krásné Lípy a dále do Rumburku pro přestup na linku 409 směr Brtníky a opačně. Místní část Vlčí Hora bude ve víkendových dnech bez obsluhy (možno využít také turistickou vlakovou linku T2 s pěším přechodem cca 1 km od zastávky do středu obce). Vzhledem k přestupní vazbě v Rumburku není možné zachovat přestupy na vlakovou linku L7 Liberec-Varnsdorf (či jen výjimečně).

Výlukový jízdní řád

Linka 434 Děčín-Hřensko-Jetřichovice-Chřibská-Krásná Lípa

Turistická linka, která je již nyní ve výlukovém stavu kvůli rekonstrukci silnice mezi Jetřichovicemi a Rynarticemi, bude vedena z Rybniště do Doubice a dále do Krásné Lípy. Vzhledem k přestupní vazbě ve Chřibské na linku 402 Varnsdorf-Česká Kamenice-Děčín není z časových důvodů možná zajížďka z Doubice do Kyjova a zpět. Místní část Kyjov bude o víkendu bez obsluhy.

Výlukový jízdní řád

Na všech linkách platí uvedené výlukové jízdní řády.

Chápeme, že se jedná o citelný zásah do zaběhnutého systému celé oblasti jihozápadní části Šluknovského výběžku a východní části národního parku České Švýcarsko. S maximálním úsilím jsme se snažili zachovat vazby v regionu, avšak ne v každém případě to bylo možné. Děkujeme proto za pochopení.

PS: Je tedy nutno zdůraznit, že linka 434 vynechává Kyjov (tj. jede přímo a jen na trase KL – Doubice- Rynartice a zpět, bez Kyjova a Jetřichovic). A linka 407 o víkendech vůbec nejezdí do Brtníků, ale jen z VDF do KL.

Autobus 407 Varnsdorf – Brtníky končí v SO a NE už v Krásné Lípě !! Neobsluhuje tedy o víkendech Vlčí Horu a Brtníky. Ve všední dny jede z Krásné Lípy přes Doubice a Kyjov.

Autobus 434 jede z Krásné Lípy přímo do Doubic (nikoliv přes Kyjov), do Chřibské a Rynartic, kde končí kvůli další výluce, a nejede do Jetřichovic.

Obce Jetřichovice, Kyjov, Vlčí Hora a Brtníky nemají tak o víkendu 1.-2.5., 8.-9.5. a 15.-16.5. autobusové spojení s Krásnou Lípou!

Z Krásné Lípy autem směr Kyjov, Brtníky jen přes Doubice.

Saxon-Bohemian Switzerland