Nové přístaviště malých plavidel v Děčíně

Nové přístaviště malých plavidel v Děčíně

Nové přístaviště malých plavidel v Děčíně se otevře v dubnu 2022.

Labe již od pradávna tvoří páteř celého regionu Českého Švýcarska. Protíná region jako šíp, který pozvolna pokračuje až k našemu sousedovi za hranice,  a  tvoří tak pevné vazby mezi námi a našimi přáteli na saské straně. 

Jsme proto moc rádi, že Vám můžeme představit nový projekt Ředitelství vodních cest, který otevírá nové možnosti, jak netradičně pozorovat přírodní scenérie, které Labské údolí a Saské Švýcarsko nabízí . Jedná se o nově vybudované přístaviště malých plavidel v samém srdci Děčína, na Smetanovém nábřeží. Jeho účelem je krátkodobá a středně dlouhá možnost podélného stání až 4 sportovních plavidel. Navíc je zde vybudovaná nástupní plocha pro větší bezpečnost při nástupu i výstupu, dále je zde možnost odběru elektřiny a vody ze zabudovaných odběrných sloupků. Přístaviště rovněž disponuje osvětlením a kamerovým systémem. Projekt bude dokončen 31. 3. 2022. Slavnostní otevření se předpokládá na 22. dubna 2022.  

Vítáme vznik nového veřejného přístaviště v Děčíně, protože rekreační plavba na Labi má velký potenciál, který byl limitován chybějící infrastrukturou. Další přístaviště v regionu pomůžou k rozšíření možností trávení volného času, a to jak na vlastní lodi nebo v rámci rozvoje lodních půjčoven, podobně jako to vidíme na Vltavě nebo na Baťově kanále. Vodní turistika hraje v regionu Českého Švýcarska velkou roli, můžete plout na raftu, na parníku klidně až do Drážďan nebo nově zakotvit rekreační lodí přímo v centru Děčína“, uvádí Jan Šmíd, ředitel o.p.s. České Švýcarsko.