Zima v Českém Švýcarsku

Zima v Českosaském Švýcarsku je krásná, klidná, přesto nabízí široké možnosti pro zajímavou dovolenou. Načerpejte inspiraci, těší se na vás rodinné lyžařské areály, termální lázně i celoročně otevřené zámky. Raritou jsou brnické ledopády a kdo viděl "pocukrovanou" Pravčickou bránu?

Brtnické ledopády        

unikátní cíl zimní turistiky 

Unikátní ledopády na pískovcových skalách jsou oblíbeným cílem zimních výletů... (více)

Pravčická brána        

Hřensko 

Magnet Českého Švýcarska: největší pískovcová brána Evropy ohromí i Vás... v této zimní sezóně výjimečně otevřeno jen v některé dny... (více)

Skijöring        

J.V. Ranch Krásná Lípa - Rybniště 

Fronta u vleku? Opusťte jednou sjezdovku! Lyžování za koněm nabízí nezapomenutelné zážitky.... (více)

Výlety na sněžnicích        

Sportovní půjčovna Cottage - Krásná Lípa 

Chcete se projít zimní krajinou plnou tajemství, objevit místa, kde se ostatní boří do sněhu. Půjčte si sněžnice a vyražte do Českého Švýcarska nebo do Lužických hor. Tip na výlet s průvodcem: Večerní výlety na sněžnicích na horu Jedlová ... (více)

Zámek        

Děčín 

Zámek Děčín ležící na skalním ostrohu nad soutokem Labe a Ploučnice patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech.... (více)

ZOO         

Děčín 

Kromě tradičních pavilonů evropských i exotických zvířat je v ZOO Děčín originální stezka pro děti, plná úkolů, soutěží a poznání...... (více)

Pevnost Königstein         

Pevnost Königstein leží v Saském Švýcarsku sotva 15 kilometrů od hranic. V dobách raného středověku patřila tato mohutná stolová hora dokonce k Českému království.... (více)

Sklárna AJETO        

Lindava u Cvikova 

Výroba uměleckého skla spojená s jmény předních sklářů (např. Bořek Šípek), nahlédněte do výroby, vyzkoušejte výrobu skla!... (více)

Loreta        

Rumburk 

Rumburská Loreta je přesnou kopií italského originálu, nejsevernější církevní stavba tohoto typu v Česku. Komplex tvoří loretánská kaple, ambity s křížovou cestou a Svatými schody, klášterní kostel svatého Vavřince a bývalý kapucínský klášter ... (více)

 

Zimní sporty         

sjezdovky, běžky, zimní stadiony... (více)

Aquaparky, bazény        

Děčín, Bad Schandau... 

Termální lázně jsou zejména v zimě vyhledávaným cílem...(více)

Expozice Českého Švýcarska        

Krásná Lípa 

moderní expozice určená pro všechny, kteří chtějí objevit krajinu Českého Švýcarska... (více)