Videa

Krajina tajemství

Ukázka z dokumentárního emotivního filmu o regionu Českosaského Švýcarska. Film je plný působivých záběrů na krajinu a přírodu, který je umocněn poutavým výkladem v podobě charismatických hlasů herců F. Němce a V. Dlouhého. Fotografie z filmu pocházejí z tvorby fotografů V. Sojky a Z. Patzelta. Celý sedmnáctiminutový film můžete shlédnout v Expozici v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě, anebo si ho můžete objednat na DVD.

Pohádka z kamene

Ve středu Evropy, mezi Drážďany a Prahou, leží území pohádkové krásy: Českosaské Švýcarsko. Film ukazuje jedinečnost skalní krajiny, světoznámé výtvory kulturní historie a vypráví o řemeslné zručnosti a vynalézavosti lidí zde žijících. Plná verze filmu je s odpovídajícím komentářem a můžete si ji objednat na DVD.

Pidilidi v Českosaském Švýcarsku

Časosběrný shot mumraje návštěvníků na nejnavštěvovanějších místech Českosaského Švýcarska - pevnosti Königstein, vyhlídce Bastei, městě Bad Schandau a na Pravčické bráně. Shot se skládá z 9000 snímků nafocených během tří dní.

EDEN - Discover Europe's Hidden Treasures (AJ)

České Švýcarsko získalo v roce 2009 prestižní ocenění EDEN - Evropská excelentní destinace, které je každoročně udělováno především chráněným územím, která přírodní prostředí nabízejí jako místo odpočinku a zážitkové či poznávací turistiky s ekologickým zaměřením. Zařadilo se tak po bok destinacím, jako je irský Sheep's Head, řecký Lesbos nebo lucemburský Schengen.

Písková socha postavená v Krásné Lípě u příležitosti Otevření turistické sezóny 2010

 

Cyklotoulky 2014 - České Švýcarsko a Krásná Lípa

 

České Švýcarsko v pořadu ČT "Na cestě">>>