Mýdlárna Rubens

Paní Miloslava Hrachovcová z obce Růžové, která se nachází v krásném prostředí Národního parku České Švýcarsko, získala certifikát na výrobu:

  • přírodních bylinkových mýdel
  • bylinkových olejů
  • tuhých šamponů

Mýdlárnu Rubens je rodinná firma s více než 15-ti letou tradicí na trhu, používající staletí staré receptury na výrobu mýdel.
Zabývá se především výrobou přírodních bylinkových mýdel, šamponů a další bylinných mazání. Hlavním záměrem mýdlárny je připomenout vše, co bylo naprosto přirozené a běžné ve většině domácností - Vnímání přírody a využití všeho, co příroda nabízí.
"Chtěli jsme obnovit umění našich babiček, které své schopnosti vůbec nepovažovali za umění. Jenom úžasně vnímali přírodu a přírodní zákony kolem sebe.
Začali jsme výrobou přírodních bylinkových mýdel, a jsme moc rádi, že můžeme poodkrýt další, mnohdy zapomenuté , ale osvědčené výrobky.
Snažíme se navázat na osvědčený způsob výroby kvalitního mýdla a tradice, které byly bohužel zpřetrhány a zatracovány po druhé světové válce s rozmachem chemického průmyslu"

- ryze česká firma sídlící v krásném prostředí Českého Švýcarska
- zcela ruční výroba se 100% podílem práce
- přímý výrobci všech produktů
- drtivá většina bylin pochází z Česka
- produkty jsou vyráběny z vysoce kvalitních kontrolovaných surovin
- byliny jsou pečlivě vybírány - největším přínosem jsou léčebné účinky při vnějším použití

 

Zajímavosti: 

Mýdla jsou vyráběna pouze z látek vyskytujících se v přírodě a ručně, tzv. zastudena, což zaručuje zachování všech výživných složek v mýdlech. Součástí každé návštěvy je krátké povídání o výrobě mýdel, bylinkách a filosofii mýdlárny. Máte také možnost si projít chodníky "naboso", přímo v mýdlárně nebo v bylinkové zahrádce před mýdlárnou. Mýdlárna nabízí také různé kreativní dílničky, jako je zdobení mýdla a krabičky, plstění mýdla a výrobu bylinkového oleje.

Mýdlárna Rubens

Mýdlárna Rubens, Růžová 195, 405 02, Děčín, Česká republika