Nejkrásnější výhledy na Saské Švýcarsko

Programy pro skupiny
Akce v přírodě Výlety a exkurze

Popis akce: 

Vyhlídková terasa Bastei - vysoko nad kaňonem řeky Labe nás čekají velkolepé výhledy na okolní krajinu pískovcových skalních věží. Po kamenném mostě Basteibrücke, nejstarší turistické atrakci v Sasku, překonáme  195 metrů hlubokou propast na okraji labského kaňonu.  Sestoupíme labyrintem skal do romantického výletního městečka Rathen a historickým kolesovým parníkem podnikneme výpravu proti proudu řeky a poté až na vrchol stolové hory Königstein. Zde navštívíme pyšně se tyčící nedobytnou pevnost stejného jména, která se za vlády Karla IV., krále českého, nazývala „Králův kámen“.

Zajímavou prohlídku královské pevnosti s výkladem průvodce budou korunovat nezapomenutelné výhledy na krajinu saských stolových hor na horizontu orámovaných Děčínským Sněžníkem a Růžovským vrchem.

V případě zájmu je možné na závěr cesty zrelaxovat v lázních Toskana Therme (14 Euro/2 hodiny) nebo navštívit expozici Národního parku Saské Švýcarsko (4 Euro) v Bad Schandau.

Cena: od 700,- Kč/os. vč. 21% DPH při počtu min. 20ti osob (21. osoba zdarma)

V ceně zahrnuto: plavba kolesovým parníkem, vstup do pevnosti Königstein, služby průvodce, organizace programu, informační materiály

Doba trvání: celodenní program

S sebou:  pevnou obuv, vhodné oblečení, občanský průkaz, hotovost v EUR na případné občerstvení.
Nutné: uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí.

Poznámka: Možnost rezervace ubytování v okolí Děčína (50km od Drážďan) / doprava zájezdovým autobusem / občerstvení během dne / realizace některých z nabízených fakultativních programů.

Kontakt:
Dům Českého Švýcarska
Křinické náměstí 1161/10, 407 46 Krásná Lípa
Tel.: +420 412 383 000, 777 819 913 (Romana Kořínková)
E-mail: programy@ceskesvycarsko.cz

Místo: 

Bastei

Kurort Rathen, Německo

Vstupné: 

Placený vstup / Bezahlt Eintrag
VstupnéCena [CZK]
Cena za osobu
700

Organizátor: 

Kategorie zážitku: 

Programy pro skupiny

Kategorie akce: 

Akce v přírodě, Výlety a exkurze
Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.